16. června 2012
Vážená paní. Řešíme oba stejný problém, nicméně oba máme smůlu v tom, že koupě pračky v úzkém provedení je vždycky tak trošku sázka do loterie, protože tyto výrobky, oproti pračkám s klasickými rozměry, vždycky byly a jsou náročnější na použitý materiál, přesnost a celkovou kvalitu výroby. Tedy , alespoň pokud se bere v úvahu životnost, kvalita praní, ždímaní a tichý chod, při současném poskytnutí ještě přijatelné ceny. To je také bohužel jeden z důvodů, proč se výrobci špičkových spotřebičů, např Miele a někteří další, raději segmentu těchto praček úplně vyhýbají. Navíc tito výrobci ani neoslovují okruh zákazníků, kteří se doma potýkají s nedostatkem prostoru.
Existuje celá řada výrobců úzkých praček a s přihlédnutím k tomu co jsem shora uvedl, je koupě takové věci, jakékoli značky, vždycky větším rizikem. V tomto ohledu mám ale velmi dobré a dlouholeté zkušenosti s výrobky firem Bosch, nebo Siemens. Tyto dvě firmy používají stejnou technologii, stejná technická řešení a malé rozdíly bývají většinou ve vnějším disajnu a někdy i v ceně (Siemens bývá o něco dražší, ale ne vždycky). Navíc velká část produkce je realizována přímo v Německu, pokud ne, tak tyto dvě firmy mají oproti jiným značkám, rozvinutý účinný systém kontroly jakosti výroby, která je realizována v jiných zemích, zejména ve východní Evropě.
Doma tále používáme pračku v úzkém provedení zn. SIEMENS Siwamat XS 440 s předním plněním. Máme ji asi 11 let, nikdy neměla žádnou poruchu, pere a ždímá velmi dobře. Navíc je při ždímání tak stabilní, že je množné na ní postavit sklenici plnou vody, bez rizika, že vyšplouchá. V současné době se stěhuje na chalupu a uvažujeme o nové s podobnými parametry. V tomto smyslu se mi osobně jeví jako odpovídající náhrada pračka BOSCH WLM 2441.
- Byla pro vás tato odpověď užitečná?
- Ano
- Ne