Whirlpool FWDD 1071681 WS

Maximální náplň sušičky
7 kg
Počet programů

• , zakoupeno v MALL.CZ

Pračka je velmy tichá a když se prádlo suší vyndáte ho scela suché. Je lepší program rozděli na praní a pak sušení. Pak to trvá kratší dobu. Když to dáte obojí najednou pak si to sama naprogramuje a trvá to déle.

• , zakoupeno v Apollo Obr

• cena/výkon
    • prádlo je ryhle vyprané
    • při sušení (na ramínko) bylo prádlo suché
    • nevýhodu jsem zatím nenašla

Pračku jsem vybrala z důvodu, že má dostatečnou kapacitu pro praní prádla.Pro větší rodinu ideální.
    Pro mě nejlepší pračka k poměru cena/výkon

Maximální náplň sušičky
7 kg
Počet programů

Pračka se sušičkou Whirlpool FWDD1071681WS EU

Whirlpool FWDD1071681WS EU představuje kombinovanou pračku se sušičkou v energetické třídě A s kapacitou 10 kg praní a 7 kg sušení. Nabízí přehledný displej se zobrazením funkcí, teploty a času. Je vybavena technologií 6.smysl, která automaticky upravuje prací a sušící cyklus, aby uspořila energii, čas a vodu.

Benefity:

FreshCare+ - jemná síla páry a rotace bubnu osvěžuje prádlo a brání vzniku bakterií v pračce 14 programů + speciální: Colours15° pro šetrné a úsporné praní barevného prádla, rychlé praní 30´, praní a sušení za 45 minut

Maximální rychlost odstřeďování 1600 ot/min

Možnost sušení do skříně/na ramínko/k žehlení

Technické informace

EAN kód 8003437232725

Typ volně stojící

Kategorie pračky pračka se sušičkou

Vlastnosti

Zbytková vlhkost 0,00 %

Ovládání centrální knoflík + tlačítka

Displej ano

Zobrazení průběhu programu ano

Zobrazení zůstatkového času na displeji ano

Účinnost praní

A

Hlučnost při praní 54 dB

Hlučnost při sušení 63 dB

Hlučnost při odstřeďování 83 dB

Referenční program pro praní

Bavlna 60°C plná náplň (EN 50229)

Referenční program pro sušení

Úroveň extra suchá plná náplň (EN 50229)

Ovládání - programy a volby

Jeans ano

Jemné prádlo ano

Vlna ano

Eco bavlna ano

Program pro bílé prádlo ano

Praní a sušení ano

Tlačítko zap/vyp ano

Výbava

Typ motoru

CIM SilentMotion

Řízená optimalizace spotřeby vody ano

Systém vyrovnávání nestability ano

Barva bílá

Barva rámu dveří bílý s šedým lemem

Barva knoflíku bílá s chromovým lemem

Počet komor násypky 3

Rozměry s obalem (vxšxh) 890x645x675 mm

Hmotnost 73,4 kg

Hmotnost s obalem 75,0 kg

Dokumenty

• - největší předností je pro mě to, že neskáče (i při 1600 otáčkách)
    • - opravdu velký buben na spoustu prádla, pračka uvádí, že je až na 10kg prádla - zatím se mi nepodařilo se dostat nad 6kg (prádlo opravdu vážím, nerada bych jí přetížila a odrovnala)
    • - tím, že peru prádlo do 6-7kg, můžu jej nechat v pračce a nemusím při konci praní vyndat část prádla a pokračovat v sušení (praní 10kg, sušení 7kg).
    • - ostatní programy (mix, syntetické ,bílé prádlo, vlna, rychlý...) jsou samozřejmě na nižší gramáž (2-7kg)
    • - sušička vysuší prádlo opravdu na 100%
    • - na výběr ze 4 délek sušení (k uložení, do skříně, na vyvěšení, na žehlení)
    • - pere výborně, přikládám to delšímu praní (cyklus samotného praní zabere více než 1,5h)
    • - celkem dost programů na klasické praní (bavlna, mix, vlna, rychlé,...)
    • - volitelné otáčky a teplota vody (neplatí pro dlouhé programy se sušením)
    • - možné zvolit pouze praní či pouze sušení, samozřejmě i praní se sušením dohromady
    • - praktické 2 extra rychlé programy s praním a sušením (45min na 1kg prádla, 90min na 2kg prádla - zpočátku se mi zdálo 1 a 2 kg prádla dost málo, ale dá to v pohodě pár triček/košil/kalhot a když spěcháte je to k nezaplacení)
    • - zajímavá funkce "freshcare" - používám při nočním tarifu, kdy pračka dopere/dosuší 1-2h před probuzením a prádlo nezatuchne, pračka při velmi malých otáčkách pouští páru do bubnu a prádlo se tak tváří čerstvě vyprané
    • - digitální obrazovka s volitelným jazykem (čeština zahrnuta) ukazuje zbývající čas praní/sušení; právě probíhající cyklus (praní/ždímání/odstředění/sušení) blikající ikonou.
    • - možnost pračku zastavit a otevřít (pokud není plná vody), případně změnit otáčky/teplotu a dokonce i kompletně program
    • - odložený start po 30min (až na 24h)
    • - po konci praní zazní cca 3s zvukový signál
    • - pro někoho by to mohla být nevýhoda, ale dlouhé programy (bavlna, 60st, 1600 ot. a nejdelší sušení) mohou zabrat 8-9h. Nikdy se mi nepodařilo dosáhnout maximálního zatížení pračky, takže většinou skončí o 1-2,5h dřív (díky 6th sense pračka sama pozná, že je tam méně prádla a tak postupně zkracuje dobu praní/sušení)
    • - je dobré si odzkoušet všechny programy, protože u bavlny nejdou změnit otáčky (je navoleno 1600) pokud je zapnuté sušení
    • - po sušení zůstává na okraji bubnu chmýří z oblečení, dokážu si představit, že to může zanášet pračku/filtr, ale nenalezla jsem čistící filtr jak je to u klasických sušiček - je tak možné, že to prostě odteče rovnou s odpadní vodou (klasický šroubovací filtr vespod pračky nemá žádné jemné síto)
    • - energetický štítek uvádí, že si bere až 100l na jedno praní - což je hodně, ale předpokládám, že je to v případě plného zatížení pračky (10kg) - nepodařilo se mi to zatím.
    • - při prvním sušení prádlo moc nevonělo, ale postupně to mizí při dalším a dalším cyklu (pračka se postupně zbavuje "vůně novoty a plastů" ).
    • - asi jako u všech praček krátká odpadní hadice, museli jsme si koupit delší a spojit je; taktéž přibalená přívodní hadice je krátká a příliš obyčejná, použili jsme stávající ze starší pračky s filtrem proti případným nečistotám v řadu

Hodnotím po 4 týdnech užívání (běží téměř denně - očekáváme potomka a také provádím čistku oblečení z půdy).
    Důvod proč jsme se rozhodli koupit si kombinaci pračky/sušičky bylo to, že dosavadní pračka (stará 3 roky) skákala při sebemenším nevyrovnání prádla (i když dle vodováhy byla v rovině a byla položená na gumové podložce) v bubnu a to mě docela vytáčelo. Bydlíme na vsi a tak sušení prádla od podzimu do jara venku není možné (vždy se najde soused, který topí bordelem a zasmradí půlku vsi). Byla jsem nucena používat nejnižší otáčky (400) na klasické prádlo a to pak schlo min. 1 den. Vlhkosti v domě zdar!! :-(
    Neměli jsme úplně místo na 2 nové stroje a tak to kombinace vyřešila za nás.
    Jsem za pračku opravdu vděčná a velice spokojená. Odpadly mi starosti se sušením, hlídáním pračky pri otáčkách vyšších jak 1000. Používám nyní skoro na všechno 1600 - (je to rachot :-) ) kalhoty, mikiny, deky, bodýčka, zavinovačky, bundy, nemazlím se s tím.
    Velice kladně také hodnotím velký buben, kam se vejde až 10kg prádla. Díky 6. smyslu si pračka sama spočítá kolik potřebuje vody. Odhadovaný čas praní/sušení tak nemusí být přesný. Obzvláště na konci se třeba po 1,5h sušení kdy zbývá ještě 2,5h stane 30min. To beru ale jako plus, přeci jen sušení je energeticky náročné.
    Pročetla jsem si hodně recenze o tom, jak kombinace pračky a sušičky v jednom není moc dobrá volba, ale je to dobré řešení pokud nemáte místo a nebo prostě nechcete další stroj do domácnosti a nebo nechcete přendavat prádlo z pračky do sušičky. Nikdy jsem sušičku neměla, tedy nemám srovnání.
    Celkem i za dobré peníze, když uvážím kolik stojí pračka a sušička zvlášť s velkým objemem. Koupeno v Alze za 14,9tis Kč s dopravou až do koupelny (vybalení, zapojení, vyvážení). Pračka váží dobrých 75kg, připlatili jsme si za dovoz a donášku až do koupelny.
    A proč Whirlpool? Moje maminka vždy měla Whirlpoolky (sice u obou rezl poklop u pračky s vrchním plnění, ale sloužily vždy 8-9 let a nikdy neskákaly) a také v podnájmu před několika lety byla Whirlpoolka s indukčním motorem a nikdy se také ani nehla (neskákala při otáčkách).
    Výrobce poskytuje záruku 10 let na motor a kompresor po registraci na oficiálních stránkách.
    Doufáme, že nám dlouho vydrží! Je to skvělý pomocník do domácnosti. Doufám také, že recenze pomůže případným váhajícím s nákupem.
    V ČR moc recenzí není, ale dají se dohledat i AJ recenze na oficiálním Whirl. webu, s dovětkem "UK". Tato pračka má příponu v názvu "EU", nepředpokládám moc rozdíl (že by příprava na Brexit? :-D ).

• , zakoupeno v MALL.CZ

• , zakoupeno v Apollo Obr