Samsung WW 60J5213 JW

• Nízná energetická náročnost,
    • srozumitelný návod,
    • jednoduchá obsluha,
    • tichý chod přístroje,

produkt jsem vyzkoušela cca 5x, jsem maximálně spokojená, programy, které byly deklarované v popisu, fungují, jak mají, výhodná cena,

• , zakoupeno v DNO elektro

• - vypadá hezky
    • - tichý provoz
    • - pere a ždímá dobře
    • - snadné ovládání
    • - dlouhé programy

Očekávala jsem asi od této pračky příliš...
    Zklamaly mě programy-místo avizovaných 14-ti je jich ve skutečnosti 9 (samostatné máchání nebo čištění bubnu nepovažuji za program). Programy jsou mimo dvou (Každodení praní, Vlna -délka praní cca hodina) dlouhé.
    Vyzdvihovaný systém Buble Soak lze použít jen u třech programů a ty ještě o 20 minut prodlouží (takže praní Bavlna trvá 3,20 hod.!!!).
    Těšila jsem se na krátký program (15/30 minut), ale tento program "pere" ve studené vodě, nelze navolit ani teplotu 30 stupňů.
    Maximální náplň pračky lze využít jen u dvou programů (Bavlna-délka praní 2,58 hod. a Bavlna úspora el.-délka praní 3,30 hod.).

Dříve jsem měla pračky Bosch s plněním shora (délka praní od 45 minut) - tato je z boku - snadnější pro manipulaci bylo plnění shora.

• , zakoupeno v Spořílek.CZ

• Tichá pračka, invertorový motor se zárukou 10 let.
    • Zatím nic.

Programy jsou trochu delší, je to ale zřejmě dáno technologiemi (eco bubble), ale dají se zvolit i krátké programy. Zatím jsme neprali mockrát, ale maximální spokojenost.

Způsob plnění
Hlučnost při odstřeďování
73 dB
60 kg
bílé

SAMSUNG WW 60J5213JW/LE, Předem plněná automatická pračka v energetické třídě A+++ s kapacitou praní 6kg prádla.

Kvalitní a šetrné praní s technologií Eco Bubble ™

Praním velkého množství prádla při nízkých teplotách s využitím technologie Eco Bubble ™ ušetříte velké množství energie* a vše bude vypráno maximálně šetrně bez kompromisu na výsledek praní. Než začne normální cyklus praní, unikátní generátor vytvoří aktivní pěnu. K jejimu vzniku využívá vzduch a vodu, ve které rozpustí detergent a aktivuje tím enzymy. Aktivní pěna rychle proniká do každého vlákna a snadno odstraní špínu a skrvny – stejně efektivní praní ve studené vode (15°C) jako v teplé s cyklem Super Eco Wash.

Intenzivní odstraňování skvrn

Pouhým dotykem na talčítko funkce Bubble Soak odstraníte řadu odolných skvrn. Oděvy se důkladně namočí do aktivní pěny, takže skvrny jsou uvolněny a účinně odstraněny.*

Garantovaná životnost

Digitální invertorový motor poskytuje vynikající energetickou účinnost, minimální hluk a mimořádně dlouhotrvající výkon, takže je certifikován pro práci na 20 let* - podpořený zárukou 10 let.

Elegantní design

Transparentní dveře Crystal Gloss nabízí elegantní a estetisky příjemný vzhled, který jednoduše zapadne do každé moderní domácnosti.

Snadné řešení problémů

Automatický Smart Check systém pro sledování chyb zjistí a diagnotiskuje problémy a poskytuje snadné řešení pomocí smartphone aplikace*. Tím vám ušetří čas a vyhne se nákladům za přivolání opraváře!** *K dispozici na iPhone a Android zařízeních. **Přivolání servisního technika nemusí být vždy nutné a tím mohou vzniknout zbytečné náklady na opravy.

Bez chemického čištění bubnu

Pro maximální pohodlí udržuje technologie Eco Drum Clean vaší pračku svěží bez použití nepříjemných chemikálií. A dokonce vás může automaticky upozornit, když je třeba čištění bubnu aktivovat.

Ušetřete čas u menších náplní prádla

Program Quick Wash je ideálním řešením pro váš rušný život - rychle a efektivně vypere lehce znečištěné oblečení, takže si můžete vychutnat více času pro sebe.

Šetrná péče o tkaniny

Diamantový buben s unikátním jemně zakřiveným designem s hladkými hřebeny ve tvaru diamatů, je nanejvýš šetrný k oblečení. Jeho malé výstupní otvory pomáhají chránit textílie, aby nedošlo k jejich poškození.

Technické parametry:

Hloubka 45 cm

BÍLÁ

Hmotnost 55 kg

2zákazníci nedoporučují produkt

• asi jen, že je "značková"
    • odstřeďování!!! (mnohdy nedokáže prádlo vůbec vyvážit + nutnost hlídat, zda z bubnu nevyčnívá prádlo a nebrousí se o gumové těsnění)
    • nutný dohled během praní
    • mnohdy potřeba program přerušit a prádlo rozmotat/porovnat lépe, aby se prádlo vymáchalo/vyždímalo
    • vůbec neumí žádné extra pohyby bubnu jako např. pračky od LG
    • dost programů nelze moc nastavovat (např. volba teploty aj.)
    • aby se prádlo dobře vymáchalo, je potřeba přidat extra máchání

Absolutně nejhorší spotřebič, který kdy "překročil" práh domu... !!! Nejedná se o automatickou pračku, ale poloautomatickou, kdy vyžaduje neustálý dohled, zda vše probíhá tak, jak má. Prádlo dokáže např. solidně zamotat, že pak následně nedokáže s touto "hroudu" pracovat ... obecně je ale největší slabina této "pračky" ždímání - zkrátka i když prádlo není zamotané, mnohdy jej nedokáže vůbec vyvážit a buď se snaží do nekonečna obsah "porovnat" nebo buben při odstřeďování háže a bouchá. Jinak je taky nutné neustále sledovat, zda při ždímání nevyčuhuje z bubnu nějaký cípek oblečení, jinak se při těch vysokých otáčkách brousí o to gumové těsnění a pak máte oblečení plné gumového prachu... Takže je téměř pravidlem, že při každém praní je potřeba program přerušit, prádlo vyndat, pračce jej "naservírovat" lépe (rukávy a nohavice rozmotat, prádlo urovnat) a možná si s tím pak poradí. Když to děláte např. 5x během jednoho praní, tak to fakt už nas... PS: Upozorňuji, že do pračky zdaleka není dávána ta max. náplň (psáno až 6 kg), ale vždy jen max. 3-4 kg, protože s více prádlem se ty problémy ještě násobí... Celkové shrnutí - velká očekávání, velká zklamání - "kvalita" za 13 000 Kč UŽ NIKDY VÍCE!

Recenze psaná po cca ročním používání.

• Nízná energetická náročnost,

• - tichý provoz
    • - pere a ždímá dobře
    • - snadné ovládání
    • - dlouhé programy

Očekávala jsem asi od této pračky příliš...

• , zakoupeno v Spořílek.CZ

• Tichá pračka, invertorový motor se zárukou 10 let.
    • Zatím nic.

• , zakoupeno v Electro World

• pračka solidně vykonává svou funkci, zatím je brzy na nějaké hloubkové hodnocení
    • slabiny v návodu - možná jen můj dojem, ale asi by bylo lepší popsat přesněji funkci ovládacích tlačítek - některé jsou svým provedením senzory (ovládání je dotykem a ne zmáčknutím)

produkt jsem vybíral na základě popisu, recenzí a dobrých zkušenostmi s výrobky Samsung - u mě PC monitor, televizory, chladnička s mrazákem a nyní i pračka

Dlouhé programy na praní . Ze starou pračkou jsem měla za hodinu vyprano a ted mimimálně 2hod