Romo Euronova 1180

• Vymezovací páka - stabilní poloha - pojízdná poloha
    • Design
    • Pouze na 3 kg prádla, ocenila bych na 4 kg
    • Malý otvor na vkládání prádla

Na českém trhu existují bohužel pouze 2 značky těchto malých praček - italská Candy a česká Romo Euronova (vyráběná na základě švýcarské licence). Tuto českou značku jsem měla 27 let!!! a byla jsem s ní nadmíru spokojená! Proto jsem se po dlouhém váhání rozhodla zase pro ni, ač mi vadí, že ve srovnání s Candy je jen na 3 kg prádla (Candy je na 4 kg) a má také menší otvor na vkládání prádla než Candy. Design není žádná sláva, ale ani malá Candy není designový skvost. Na druhou stranu se Romo Euronova dělá hlavně na vývoz zejména do Rakouska, předpokládám, že nejspíše pro důchodce a je opravdu user friendy, fakt jednoduché a intuitivní ovládání.
    Pro moje potřeby naprosto ideální, má vše, co potřebuji a oceňuji zejména program namáčení, tichý provoz a aretaci (vymezovací páka). Doufám, že bude stejně bezporuchová jako její předchůdkyně. Za mě ideální pro singly nebo malé domácnosti.

• malá pěkná pračka

54 kg
Počet programů
Ikea Metod

ROMO Euronova 1180 Rapid

Pračka má odpruženou vanu s teleskopickými tlumiči. Pračka je plně řízena elektronicky a je vybavena displejem. Pračka je vybavena pojezdem usnadňujícím její přemísťování. Pračka je vybavena elektronickým aquastoppem. Pračka má 7 základních programů praní. Pračka má 2 speciální programy: namáčecí program a program odloženého startu. U každého programu lze nastavit další parametry dle potřeby.

Technický popis:

C

Otáčky odstředění 1100 ot./min

Úroveň emisí hluku ve fázi praní 40 dB

Úroveň emisí hluku ve fázi odstředění 63 dB

Vestavná / volně stojící volně stojící

Třída účinnosti praní

• malá pěkná pračka

• Rozměry a tichý chod

zatím mám krátce

• , zakoupeno v miele.elektrometal.cz

Vzhledem k tomu, že potřebuji pračku malých rozměru a na trhu jsou pouze Candy, kterou jsem měla již 2x a je docela poruchová, zvolila jsem pračku Romo. Pračku mám týden a mohu doporučit. Je menší než Candy, ale má kratší délku praní na vyšší teplotu. Má 7 základních programů, na běžné praní naprosto dostačující. Kromě dost hlučného automatického otevírání po ukončení praní, perfektní pračka malých rozměrů.

• , zakoupeno v ePROTON.cz

byla jsem se vším naprosto spokojená, donesena mi byla do druhého patra a rozbalena. Přesně, jak se uvádí u dopravce. Starou pračku odvezli.

• , zakoupeno v Elektronakup.cz

• Existence této alternativy i pro český trh poprvé, i když drtivá většina jde dle informace výrobce na vývoz.
    • Existence této alternativy i pro český trh podruhé, protože je to jediná další alternativa v těchto rozměrech po Candy, kterou jsme měli 2x, a doufejme už nikdy více (první typ trpěl jak poskakováním při odstředění při nemožnosti jeho bližším nastavení, tak chybějícím aquastopem, takže občas přetékala pěna, u druhého typu pro jistotu po pár letech odešel buben, a to při odstředění způsobem jeho "zadření, zakouření a začouzení, po rychlém vypnutí naštěstí ne zahoření").
    • Navíc je rozměrově ještě menší než Candy, což se může hodit mnohým dalším.
    • Hlučnost je malá, a především zdá se netrpí právě ani poskakováním při odstředění (které se dá i "jemně" nastavit).
    • Praní je co do kvality zdá se v pořádku.
    • Což se týká i jednoduchosti pracích programů a nastavení.
    • Vysouvací kolečka pro přemisťování.
    • Hned po první manipulaci "vyskočilo" tlačítko hlavního vypínače, i když kvůli "nestandardnímu zmáčknutí" (zandat ho zpátky chce trochu trpělivosti), nicméně fakt je, že stát by se to nemělo (a chtělo by to něco jako závlačku na konci).
    • Vstupní otvor do bubnu je o dost menší než u Candy, ale ta byla větší, a na 3,5 kg prádla (tato na 3 kg), a dá se na to zvyknout.
    • Přívodní hadice vody je docela krátká, chtěla by o něco delší (je nutné si i uvědomit, že je neoodělitelnou součástí pračky, takže nějaké nastavování v podobě takové té gumové šedivé hadice je problematické, protože dvě "samičky" je nutné napojit nějakým externím pojítkem, případně).
    • "Zámkové" (magnetické/hydraulické?) otevírání dvířek je jak když se uvolňuje vysokonapěťový stykač, ale snad jde jen o zvyk (pokud se tam něco tímhle stylem neulomí, ovšem).

Co se týče kvality materiálů, tak celé pračky, ukáže až čas. Cena je zdá se zcela adekvátní.

• , zakoupeno v KASA.cz

• maximálně malá, maximálně spolehlivá. Měla jsem již zkušenost s její "babičkou", která vydržela víc jak 15 let.
    • Nedám na ní dopustit!!