Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Pračky

Slovníček pojmů

ProTex: šetrný způsob praní

Bez ohledu na velikost náplně či choulostivost prádla vypere pračka ProTex se stříbrným certifikátem Woolmark všechno vaše prádlo tím nejšetrnějším způsobem. Její jemný buben XXL zajišťuje šetrné zacházení, zatímco inteligentní systém OptiSense seřizuje programy podle hmotnosti náplně, aby se vaše oblečení nikdy nepralo příliš dlouho.

 

OptiSense: vždy minimální spotřeba

Toto je inteligentní pračka. Systém OptiSense přizpůsobuje spotřebu energie, vody a času tohoto spotřebiče, aby odpovídala velikosti náplně, a zajišťuje tak nejvyšší účinnost v každé situaci – ať perete celou náplň nebo jen pár kusů prádla.
 

Spolehlivě skvělý výkon – invertor motor

Invertor motor je považován za nejspolehlivější a nejodolnější. Je založen na bezkartáčové technologii přímého elektronického řízení otáček, která snižuje vibrace a opotřebení a poskytuje maximální výkon při minimálním hluku.
 

Chraňte se dokonale před škodami způsobenými vodou a jejími úniky

Aqua-Control zabraňuje škodám způsobeným vodou. Dvoustěnná přívodní hadice se systémem proti vyplavení zabraňují únikům vody. Pokud i přesto dojde k úniku vody, výstražný systém a spínač detekce vody v utěsněném podstavci vás okamžitě upozorní, abyste na vzniklou situaci mohli zareagovat.
 

Osvěžte i to nejchoulostivější oblečení

Speciální parní programy byly navrženy pro chvíle, kdy potřebujete určitý kus oblečení pouze osvěžit a nikoliv kompletně vyprat. Pára pomáhá vyhladit zmačkání a bezpečně odstranit pachy i u kusů oblečení určených pouze k chemickému čištění.
 

Sprchové praní

Pračky Amica jsou vybaveny speciální sadou sběračů, které zajišťují intenzivní sprchové praní. Díky nim se voda a prací prostředek rovnoměrně šíří uvnitř bubnu. Tento systém garantuje dokonalé efekty jak praní, tak máchání.
 

Child Lock

Tato funkce je vhodná pro rodiny s dětmi. Znemožňuje případnou změnu nastavení dětmi, například přechod do režimu Pauza. Pro spuštění blokace stačí stisknout dvě tlačítka.
 

Extra máchání

Funkce zajišťuje dodatečné máchání prádla, což garantuje odstranění pracího prostředku. Je vhodná při praní spodního prádla a také prádla určeného osobám s citlivou pokožkou. Funkce může být zapnuta u většiny pracích programů.
 

Odložení startu až 24 hodin

Funkce programování doby zahájení pracího cyklu umožňuje nastavit start v libovolné denní době. Praní lze zahájit až s 24hodinovým prodlením. Výhody funkce ocení především osoby, které přesně plánují svůj den a používají noční energetické tarify.
 

AutoSensor

AutoSensor automaticky odebírá příslušné množství potřebné vody a energie. Právě proto pračky spotřebovávají přesně tolik vody, kolik je potřeba pro efektivní proces praní.
 

Vestavná pod pracovní desku

Je to neobyčejně důležitá vlastnost pro uživatele, kteří hledají pračky malých rozměrů, jež lze umístit v malých koupelnách nebo zabudovat pod pracovní desku kuchyňské linky.
 

Program Každý den 60°- 60 min

Praní Každý den, to je unikátní program, který během 60 minut vypere do čista i velmi znečištěné prádlo při teplotě 60 °C
 

Program Beko BabyProtect

Tento program v pračkách svým složením zajistí dokonalé vyprání prádla nejen pro děti či alergiky, ale pro celou rodinu. Vyšší teplota zlikviduje veškeré bakterie. Intenzivní máchání dokonale odstraní zbytky pracích prostředků či aviváže.
 

Program Mini 30

Tento program je určen pro praní mírně znečištěného prádla. Vyperete do 30 minut při 30 ° C, což šetří čas a energii.
 

Program Xpress Super Short

Program je určený pro praní lehce zašpiněných tkanin, jako je spodní prádlo a trička a oblečení po jednom použití. Xpress Super Short umožňuje vyprání 2 kg prádla v rozmezí teplot 0 ° C - 30 ° C za pouhých 14 minut.
 

Program Čištění pračky

Jedná se o speciální program na čištění bubnu, potrubí, nádobky na prášek a dalších vnitřních částí pračky. Vyplatí se používat čas od času, zejména pokud obvykle perete při nízkých teplotách. Během tohoto programu je voda ohřátá na 70 ° C, což zajišťuje dokonalou hygienu.
 

Program Mix 40

Program je určen pro praní bavlny a syntetiky najednou. Eliminuje potřebu třídění oblečení podle typu tkaniny.
 

System automatického řízení spotřeby vody

Automatický řídící systém přizpůsobí spotřebu vody s dostatečnou přesností, v závislosti na hmotnosti a druhu látky. I ty nejmenší úspory vody pomohou navíc snížit spotřebu energie tím podporují nejen vaši peněženku, ale i čistší životní prostředí.
 

Bezkartáčový motor BLDC

Bezkartáčový motor zajišťuje tichý provoz, vyšší životnost motoru, zvýšenou mechanickou odolnost, lepší kroutící moment, vyšší rychlost a efektivnější regulaci.
 

Program Super 40

Tento program vám umožní dosáhnout třídy praní "A" i na 40 stupňů.
 

Elektronické vyvážení náplně

Tento systém zajistí správné rozložení prádla uvnitř bubnu, eliminuje vibrace a hluk a zajistí maximální stabilitu při odstřeďování. Tento systém umožní využít maximální rychlost odstředění.
 

Hi-Tech topení

Topení Hi-Tech je pokryto vrstvou niklu, které dokonale chrání proti korozi, a jeho životnost je až 100 krát vyšší ve srovnání se standardními topnými tělesy. Proto není třeba další ochranná opatření proti poškození či usazování vodního kamene.
 

Funkce Express

Díky této funkci je možné dobu praní snížit o 30 až 50%, v závislosti na druhu tkaniny.
 

Funkce Odstranění zvířecí srsti

Tato funkce je ideálním řešením pro všechny milovníky chlupatých mazlíčků. Díky inovativní technologii používané ve spotřebičích Beko, již nemusíte mít starosti s chlupy na oblečení. Vaše oblečení bude vyprané dokonale.
 

Program BabyProtect

Společnost Beko vyvinula pro pračky, sušičky prádla i myčky nádobí speciální program Beko BabyProtect. Tento program v pračkách svým složením zajistí dokonalé vyprání prádla nejen pro děti či alergiky, ale pro celou rodinu. Vyšší teplota zlikviduje veškeré bakterie. Intenzivní máchání dokonale odstraní zbytky pracích prostředků či aviváže. Speciální čidla, hlídající teplotu i vlhkost v sušičce prádla, pak pomohou i při dosažení dokonalého výsledku sušení prádla. V myčkách nádobí, díky propojení intenzivního mytí a oplachování nádobí horkou vodou, je zajištěna dokonalá hygiena pro dětské příbory či kojenecké lahvičky. Tento program získal certifikát institutu LGA, který potvrzuje 99,99% úroveň sterilizace.
 

Program ruční praní

Nyní můžete prát v pračce jemné materiály jako hedvábí a kašmír! Jednoduše aktivujte program "ruční praní", což je velmi jemné praní, stejně jako byste oblečení prali v rukou! Se správným nastavením, oblečení se nesrazí, nepoškodí.
 

AquaFusion

Díky systému AquaFusion je téměř 100% pracího prostředku využito pro praní. Nedochází k jeho ztrátě jako v běžných pračkách, které část pracího prostředku spláchnou s vytékající vodou.
 

Baby Protect+

Tento program je certifikovaný nejvýznamnější britskou společností, zabývající se alergiemi - The British allergy foundation. Tento certifikát potvrzuje, že program Beko Baby Protect+ byl přezkoumán a testován s měřitelnými výsledky, a že zajišťuje dokonalou hygienu. Zlikviduje totiž 99,9 % alergenů, virů, bakterií. Je tedy nejvhodnější volbou nejen pro alergiky, ale obzvlášť i pro jemnou dětskou pokožku.
 

Program Vlna

Program, který vypere vlněné oděvy ještě jemněji, než kdybyste je prali v ruce.
 

Program Peřina

Jedno z nejoblíbenějších míst pro množení roztočů je postel: zejména matrace, polštáře a přikrývky. V průměru je zde více než 10 000 roztočů - a jsou častou příčinou astmatu a alergie. Alergie se staly velkým problémem v mnoha domácnostech, proto pračky Beko mají speciální program, aby se zabránilo tomuto problému. Tento program odstraní roztoče intenzivním hloubkovým působením do struktury praných textilií. Velmi velký buben pračky v kombinaci s efektivním pracím programem vám umožní odstranit roztoče i ve velmi velkých dekách či přikrývkách. Lze prát polštáře a peřiny z vláken, která jsou vhodná pro praní v pračce. Dokonale vypere a vymáchá i velké kusy prádla
 

Daily Express Program

Beko dobře zná hodnotu vašeho času. Proto jsme veškeré úsilí zaměřili na úspory času. Denní Express program určený pro praní mírně znečištěných bavlněných tkanin, například po jednom použití. Program umožňuje prát v plném rozsahu teplot od 0 ° C až 90 ° C.
 

Aqua Round - přímé sprchování

Určité množství vody zůstává u běžných praček v trubkách a není tak zapojeno do pracího cyklu. Využití vody a pracích prostředků se u některých praček BEKO maximalizuje díky systému Aqua Round. Čerpadlo recirkuluje prací prostředek a zvyšujte tak účinnost praní. Je zaručen stejný účinek praní při menší spotřebě vody a energie.
 

Program Tmavé prádlo

Nemusíte už dělat starosti s trvanlivostí barvy u tmavého oblečení. Beko pračky mají speciální program, citlivý k látkám z bavlny nebo syntetických látek v tmavých barvách. Praní probíhá při nízkých teplotách, s jemným pohybem bubnu a nízkými otáčkami odstředění a zvýšením spotřeby vody v průběhu máchání. Program Tmavé je naprogramován na polovinu maximální náplně pračky v teplotním rozsahu 30 ° C - 40 ° C. Pro praní tkanin v tmavých barvách se doporučuje používat pro tento účel určené tekuté prostředky nebo prostředky pro praní vlny.
 

Program Eco Clean 20

Jedná se o speciální program, který umožňuje uspořit až 80% energie ve srovnání s programem bavlna na 40°C. Umožňuje prát 3.5 kg lehce zašpiněného prádla za pouhých 20 minut, což šetří čas, energii a peníze.
 

Funkce Snadné žehlení

Tato funkce snižuje mačkání prádla v pračce a jeho žehlení je pak snazší.
 

Program Košile

Tento speciální program pro praní košil vypere perfektně na 40 ° C.
 

Funkce Předpírka

Tato funkce je vhodná, pokud perete opravdu hodně špinavé prádlo.
 

Program Sport

BEKO vytvořilo tento unikátní program speciálně pro aktivní lidi. Sportovní program praní na 40 ° C je určen pro mírně zašpiněné bavlněné a syntetické sportovní oblečení.
 

Program Osvěžení prádla

Rychlý 17 minutový program pro prádlo, které není špinavé ale potřebuje osvěžit a zbavit nepříjemných pachů.
 

Množstevní automatika

Pomocí interních senzorů, může pračka snadno zjistit množství prádla a na základě toho vhodně zvolit program, který určí teplotu, otáčky, délku praní, odstředění a množství vody. Tato funkce je vhodná k úspoře vody i elektrické energie.

 

Sprchování prádla

Tato technologie je založená na cirkulaci vody mezi vanou a tryskou umístěnou nad prádlem. Prádlo je během máchání, předpírky a praní sprchováno díky oběhovému čerpadlu.

 

Addwash

Technologie Samsung, která umožnuje pomocí přídavných dvířek snadno doplnit zapomenutý kus oblečení i po zahájení cyklu praní. Také lze snadno přidat kus, který vyžaduje ruční praní a je třeba ho vyždímat nebo jen propláchnout. Případně lze těmito dvířky přidávat aviváž.

Autor: Levneelektro.cz

 

Porovnat pračky