Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Pračky

Jak vybrat automatickou pračku?

Při výběru pračky je důležité si ujasnit, do jakého prostoru potřebujete pračku umístit, pro kolik lidí budete prát a také, zda budete výhledově potřebovat i sušičku.
 
Chcete-li pouze pračku, tak ideální prostorové řešení je vrchem plněná pračka či úzká s hloubkou do 45 cm. Pokud uvažujete i o sušení, tak doporučujeme zakoupit pračku se sušičkou případně klasické bokem plněné pračky, na které pomocí mezikusu můžete postavit sušičku (ale pozor vždy jen stejné značky).  
 

 
 

1. Chcete rychlé řešení? Zde jsou tipy na populární pračky dle využití:

 
 
 

2. Jak velkou náplň pračky potřebuji?

Množštví náplně se pohybuje v rozsahu 1,5 – 12 kg v suchém stavu. Řada moderních praček využívá funkci „množstevní automatika“, která rozpozná množství vloženého prádla a na základě toho pak určí optimální množství vody a energie nutné pro dokonalé vyprání.
 
 
 

3. Jakou energetická třídu mám zvolit?

Energetická třída: účinnost praní, spotřeba vody a v neposlední řadě spotřeba elektrické energie. Toto jsou hlavní parametry pro výběr pračky s ohledem na úsporu. Mimo spotřeby vody se tyto položky označují písmeny abecedy, kdy nejúspornější jsou s písmenem „A“ dále pak A+; A++ ; A+++ ; A+++(-10%) atd.
 
 

 

4. Odstřeďování a počet otáček

Účinnost odstřeďování je závislá na počtu otáček za minutu. Běžná hodnota u praček se pohybuje od 600 -1 800 ot/min. Standardně doporučujeme volit otáčky v závislosti na programu a prádle okolo 1 000 – 1 200, které prádlo dostatečně odstředí a zároveň se prádlo příliš nezmačká.
 
 
 
 
Porovnat pračky