LG WD10390NDK

Zatím spokojenost a spolehlivost s vyrobkem

• , zakoupeno v DNO elektro

Dobrá koupě

• , zakoupeno v DNO elektro

• dobře pere, máchá a výborné je odsřeďování na 1200ot.
    • Po třech vypráních jsem musel volat servis, vadná řídící jednotka

pokud se závady nebudou opakovat budu spokojen

Způsob plnění
Hmotnost brutto
Barva
bílé
Počet programů

Volně stojící automatická pračka – bílá s chromovými dvířky a kapacitou 5 kg prádla. Pračka je vybavena novým motorem Direct Drive s přímým pohonem, který zaručuje větší stabilitu, minimální vibrace a menší hlučnost. LED displej informuje o zvoleném programu, teplotě praní, délce praní, rychlosti odstředění a řady dalších užitečných údajů. 30 cm široká dvířka & otevírání až do úhlu 180°- pro snadnější vkládání a vyjímání rozměrného prádla, péče o alergiky – horká pára pomáhá perfektně odstranit zbytky pracího prostředku, které mohou být škodlivé pro členy domácnosti s citlivější pokožkou, program Quit 30 – program vhodný pro málo znečištěné prádlo nebo pokud vyžadujete rychlé praní – doba trvání 30 minut. Nulová spotřeba energie v pohotovostním stavu, 4krokové monitorování procesu praní, variabilní rychlost odstředění (vč. bez odstředění), nastavení teploty, energetická třída A+.

• Rozšířená záruka: 10 let na motorové pohony Direct Drive
  • Hlučnost při praní (dB): 54
  • Hlučnost při odstřeďování (dB): 65
  • Displej: číselný
  • Odložený start: ANO
  • Regulace spotřeby vody: množstevní automatika
  • Materiál vany: plastová
  • Spotřeba energie (kWh): 0.85
  • Odhadovaná roční spotřeba energie (kWh): 170
  • Spotřeba vody (l): 48
  • Odhadovaná roční spotřeba vody (l): 9600
  • Volba otáček na odstředění: nastavení otáček
  • Volba teploty: ANO

• Motor
    • Po třech letech jsem měnil ložisko
    • Krátce na to začala téct, takže jsem měnil gumu do dvířek (lehce kape stále)
    • Nyní se prorazil zásobník na prášek - vnější, nikoliv šuflík. Zásobník prorazilo závaží pračky.

Pračku nedoporučuji. Dle mého názoru je předražená. A co se týká motoru - výrobce dává 10 let záruky. Ale co by se na motoru mohlo rozbít? Pokud nebude ve vodě, nebo do něj nezasáhnete, tak ho prostě nerozbijete. To, že se někomu rozbije motor u pračky je fakt náhoda, většinou odejde všechno ostatní.

• Ticha, jen napousteni nepatrne hlucnejsi
    • Uzka
    • Avivaz se musi nalit az cca 15-20 min pred koncem jinak ji pracka proplachne

Hodne lidi si stezuje, ze lozisko a programator, ale co jsem nasel na netu, tak to delaji polske distribuce, treba z LevneElektro apod.
    Ja mam pracku cca 8 let (ceska distribuce) a ted budu menit tlumice. Jinak ponozky se neztraceji a guma se nedroli.

Celkova spokojenost.

• Tichá
    • Jednoduchá
    • Spolehlivá
    • Přehledný jednoduchý displey

Pračku jsme koupili kvůli rozměru a jsme s ní spokojeni.Pračka bez problémů od roku 2010 žádné opravy ani jiný servis.

• Celkem menší rozměry, když ždíme, tak se celkem nehne, ale to dovede i Boschka, co má moje mamka již 20 let(1000ot/min.)
    • Máme jí 2,5 let, delší dobu nám už šíleně rachotí, po přečtení recenzí se hrozím, že to budou také ložiska, jak uvádějí některé recenze, asi to bude častý problém. Také se mi stává, ze se mi na froté ručnících objevují vytahaná očka, přitom jsem v bubnu nenašla žádnou ostrou hranu. Někdo tady psal, že se mu ztrácejí ponožky, já jsem začala všechno drobnější prádlo prát v pracích pytlících, ale taky jsem před tím vytahovala ponožku napůl uvízlou mezi manžetou a bubnem, takže není problém, aby se tudy ponožky ztrácely. O spláchnuté aviváží ani nemluvím, takže normálně peru bez aviv. pokud se mi nepodaří chytit program před použitím aviváže, a pak nakonec naliji aviváž a pustím program aviv.+ždímání. Před ní jsme měli Ardo pračku se sušičkou a vydržela přes 14 let.

Tuto značku bych si již nikdy nekoupila.

• pere
    • za dva roky ložisko oprava 2.500

je hezka to je vše

• první cca 4 roky spokojenost
    • -po nějaké době začal blbnout knoflík na ovládáni programů
    • -drahá oprava
    • -je kničemu záruka deset let na motor, když nevydrží jiné části pračky

nedoporučuji

• Vhodná k zabudování do linky
    • Jednoduchá na ovládání (jsem chlap)
    • Tichá
    • Úsporná

Potřeboval jsem úzkou pračku, vhodnou do kuchyně a tichou, abych mohl vedle na gauči sledovat TV nebo pařit na PC, přípdně odpočívat po noční směně
    Sqělle se osvědčila
    Doporučuji všema deseti
    I TOTÁLNÍ ZAČÁTEČNÍK SI S NÍ PORADÍ

• tichá, snadné nastavení, volba rychlého praní, upozornění skončení praní
    • někdy dlouho trvá vyvážení prádla
    • dětská pojistka je k ničemu, knoflík na vyp a zap je funkční pořád
    • vezme si aviváž hned při prvním máchání
    • vydrží pouze pár let

Po šesti letech mi odešla elektronika a servis si řekl za opravu kolem 4000,-
    Někdy hopsala po podlaze, v těsnění u bubnu zůstávaly ponožky a usazovala se voda, po zmáčknutí pauzy se po pár minutách vypla a já musela pračku zapnout znovu a opět si napouštěla vodu
    Pračku nedoporučuji !

• , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím spokojenost a spolehlivost s vyrobkem

• Relativně tišší.
    • Podle výrobce i prodejce prý díky uložení motoru za bubnem "nepochoduje" po koupelně - to bohužel pravda není.
    • Ničí prádlo.
    • Drolí se těsnění dvířek.

Pračku máme 5 let. Když jsem ji vybíral, hleděl jsem na recenze a především na to, že je méně hlučná a má záruku 10 let na motor, do čehož jsem zřejmě naivně, jak čtu novější recenze, počítal i ložiska. Dalším kritériem byla malá hloubka, aby se nám vešla do panelákové koupelny. Po asi 1/2 roce se nám drolilo těsnění ve dvířkách tak, že prádlo bylo plné šedých gumových žmolků. Těsnění nám vyměnili v rámci záruky zdarma. Těsně po vypršení záruky jsem si všiml, že se těsnění opět drolí. Naštěstí již v takové míře jako před tím. Ale už se s tím nic nedalo dělat. Hlavní problém je, že se nám občas chytne nějaký kus prádla, většinou ponožka, mezi buben a těsnění či dvířka a "vyrobí" se nám v prádle krásná díra. Několik většinou ponožek nám takto pračka totálně zničila. Příště už pračku této značky nekoupím.