LG F4DV709H1

Motor
invertorový
Direct drive motor

• , zakoupeno v MNOHO

• Pračka se vždy zastaví na 18 minutách do konce cyklu.
    • Často se po ukončení programu neotevře zámek pro otevření dvířek
  • , zakoupeno v OKAY.cz

Zatím žádná nevýhoda

• , zakoupeno v Electro World

• účinné praní i sušení
    • tichý provoz
    • po připojení k Wi-Fi umí přes aplikaci hlásit stav
    • zpočátku byl po sušení v prádle cítit zápach nějaké gumy, která se uvnitř asi musela "vypálit", cca po dvou měsících provozu již nesmrdí

Dobrá kombinace pračky se sušičkou, velká kapacita prádla, za slušnou cenu

Smart ThinQ™ + Wi-Fi – chytré funkce

Základní údaje

Modelová řada 2019

Barva

Bílá + černá dvířka z tvrzeného skla se stříbrným lemem

Praní - max. kapacita (kg) 9

Sušení - max. kapacita (kg) 6

Variabilní rychlost odstředění (ot./min) 1400/1200/1000/800/400 ot.

Nastavitelná teplota (°C) studená/20/30/40/60/95 °C

Objem bubnu (l) 68

Displej

LED – dotykový, velký

Direct Drive motor

AI DD™ - optimální volba pracích pohybů

ANO

TurboWash™ (aktivní sprchování čistou vodou, úspora času, vody a el. energie)

ANO, praní za 59 minut

Steam+™ (vylepšená technologie parního praní - Pro alergiky + Redukce pomačkání – redukce alergenů, vysoká účinnost)

ANO

TwinWash - praní 2 dávek prádla najednou (pouze s mini pračkou)

Smart ThinQ + Wi-Fi

Automatické vážení a vyvážení

ANO

LG nulová spotřeba energie v pohotovostním stavu

Prémiový buben

Čištění bubnu

Pro alergiky

Parní dětská péče

ANO

Načíst program (defaultně Praní ve studené vodě)

Jen sušení

Praní + sušení

ANO (6 + 6 kg)

Programy ke stažení prostřednictvím WiFi (SMART PHONE)

Další programy ke stažení přes Wi-Fi

Přídavné možnosti

Hmotnost (kg)

Čistá / S obalem 73/77 kg

Dokumenty

• , zakoupeno v MNOHO

• Pračka se vždy zastaví na 18 minutách do konce cyklu.
    • Často se po ukončení programu neotevře zámek pro otevření dvířek

• tichý provoz
    • po připojení k Wi-Fi umí přes aplikaci hlásit stav

Dobrá kombinace pračky se sušičkou, velká kapacita prádla, za slušnou cenu

• , zakoupeno v LGshop.cz

• Opravdu velmi tichá pračka se sušičkou
    • Ovládání velmi jednoduché, možné ovládat i přes mobil
    • Projde futry 60 cm

Pračku se sušičkou jsem důkladně vybíral přibližně 3-4 týdny. Měli jsme doma zvlášť pračku a sušičku, nicméně kvůli změně uspořádání místností se nám již zvlášť spotřebiče nevešly a tak jsme se museli rozhodnout pro 2v1, jelikož jsme se sušičky jako takové nechtěli na bytě v zimním období vzdát.
    Tato pračka se sušičkou je extrémně tichá, měl jsem doteď pračku Electrolux a sušičku Beko, obě tiché, ale tato pračka se sušičkou je extrémně tichá. Máme ji v opravdu malé koupelně a když v ní stojím, tak ji neslyším - a to ani když suší, ani když pere. Jediný hluk jde při odstřeďování vody - zcela logicky a přijatelný hluk. Udávané rozměry jsou 85x60x56 cm. Realita je trochu jinde u té hloubky, jelikož je to bez dvířek a otočného panelu pro volbu programů + přesahující lišty vzadu. Reálná hloubka je tedy 61 cm. Do futer 60 cm ji tedy klasicky přes "hloubkovou" stranu nedostanete. Šířka udávaná 60 cm má v reálu asi 59,7 cm. Mně se o futra "sekla" a nešlo jí tam "po zemi" zasunout, takže se musela naklonit a pod úhlem ve "vzduchu" již do koupelny přes futra 60 cm prošla (lehce oškrábané futra, pračka bez újmy). Pračka pere skvěle, na výběr je relativně dostatek programů, časový program je jen jeden a to "Turbowash" který vypere prádlo za 59 minut, ostatní programy jsou vždy dle zvážení objemu prádla (zkušenost je taková, že je to vždy mezi 1h 10 min až 1h 30 min max. u smíšeného prádla, jemného prádla apod., pokud se bavíme o bavlně na 60 st., je program cca na 2,5-3h dle váhy oblečení). Sušička funguje výborně, měl jsem z toho opravdu velké obavy, protože je to přecijen výrobek 2v1, ale tyto obavy byly opravdu zbytečné. V sušičce suším to, co vím, že se mi nesrazí, tj. povlečení, prostěradla, ručníky, dětské oblečení, utěrky, sem tam šaty, trička na doma. Zatím jsem nenašel odvahu tam vkládat plátěné kalhoty či košile, které ke srážení velikosti vybízejí... Sušička nabízí celkem 5 programů k sušení, můžete si zvolit mezi časovým sušením (30 min, 60 min, 120 min), nebo zvolit sušení chlazeným vzduchem pro extrémně citlivé oblečení, sušení normální (doba sušení opět dle váhy, je zde však poměrně vysoká spotřeba vody, protože díky vodě zde sušička funguje), sušení na žehlení (vyndáte relativně vlhké prádlo k dožehlení) a sušení EcoHybrid, které užívám nejčastěji - sušení trvá o něco déle, ale je mnohem energeticky úspornější. Obecně pračky se sušičkou vykazují vyšší spotřebu vody a elektrické energie, zde tomu není jinak, ale s tím je třeba počítat již při nákupu. My jsme tříčlenná rodina (2 dospělí+mimčo) a zvažovali jsme pračku se sušičkou od AEG (praní 7kg, sušení 4kg) a jsme moc rádi, že jsme zvolili pračku od LG, jelikož praní a sušení je na špičkové úrovni, ani jednou se nám nestalo, že by prádlo bylo vlhké po sušení nebo sražené a především kapacita praní 9kg, sušení 6kg při zachování standardních rozměrů! Ještě se mi nestalo, aby mě pračka upozornila před sušením, že je v ní mnoho prádla k sušení, abych odebral. Takže volím velmi často program "praní+sušení" kdy si nastavím teplotu i počet otáček a nemusím prádlo po praní vyndávat, protřepávat, zkrátka zapnu program a dojdu k již hotovému výsledku. Program praní+sušení využívám nejčastěji, při praní na 40 stupnů a zátěží cca 5 kg je doba praní a sušení cca 3h 30min, což je skvělé... tuto pračku a sušičku tedy mohu s klidem doporučit všem menším rodinám, kteří hledají výrobek 2v1 a potřebují relativně velkou kapacitu praní/sušení za přijatelnou cenu v poměru cena/výkon. Chybí program pro dětskou péči/dětské oblečení, nicméně lze jej stáhnout a zapnout prostřednictvím aplikace LG ThinQ a nebo nastavit klasické prání "smíšeného prádla" a upravit si teplotu a počet otáček. :-) Takže bez problému. Doporučuji.