LG F 1280 NDS

Parní praní

• , zakoupeno v megaelektro.net

• váží si prádlo
    • tichý provoz
    • dobře pere za krátkou dobu (oproti mé bývalé pračce)
    • praní parou

Kontrola nestability prádla: ANO
Odložený start: ANO
Parní pračka: ANO
Rozšířená záruka: LG 10 let na Direct Drive motor

Provedení výrobku: černá barva, bílá barva

Specifikace

Spotřeba vody 56 litrů

Účinnost praní / odstřeďování A / B

Hlučnost praní / odstřeďování 54 / 67 dBA

Vlastnosti

Direct DriveTM motor – 10 let záruka 6 MOTION, parní praní, duální sprchování, Fuzzy logic, nulová spotřeba v režimu Stand By, dětský zámek, odložený start 3-19 hodin, nový tvar bubnu, velká dvířka 35 cm, Aqua Lock, Cyklus bavlna 40°C – 94 minut, automatické vážení a vyvážení, Smart DiagnosisTM

Další vlastnosti

Program Sports Wear – pro sportovní prádlo Program Allergy Care – vhodný pro alergiky Program Refresh – 20 minut na osvěžení prádla Medic Rinse – antialergické máchání při teplotě 40 °C

Programy

Počet programů 14

Refresh, Allergy Care, Bavlna, Bavlna EKO, Syntetika, Mix Load, Barevné prádlo, Sportovní prádlo, Tiché praní, Jemné, Ruční praní, Rychlý 30, Přikrývky (Objemné), Intenzivní 60

Přídavné možnosti

Počet přídavných možností 19

Předpírka, Normal, Máchání s přidržením, Normal + přidržení, Máchání +, Máchání ++, Máchání + s přidržením, Máchání + odstředění, Parní praní, Medic rinse, Intenzivní, Čištění bubnu, Jen odstředění, Bez odstředění, Dětský zámek, Zvuková signalizace on/off, Odložený start 3-19 hodin, Oblíbený, Úspora času

Parametry

EAN: 6932135323621

Záruční doba: 24 měsíců

• tichá
    • odložený start
    • možnost zadat máchaní navíc
    • možnost zadat ždímání navíc
    • ždímání (1200 otáček)
    • při výpadku proudu, pračka si pamatuje stav před výpadkem
    • design
    • nutnost zadávat máchaní a ždímaní navíc, jinak prádlo je od prášku
    • po 4 letech odešlo ložisko (zatím nevím kolik bude stát oprava, dle opraváře celkem běžná závada u tohoto typu pohonu)
    • parní praní = nesmysl (dTest to potvrzuje)

Bohužel se nám nevešla do koupelny větší varianta hodnocena na výbornou v dTestu, tak jsem koupili tuto. Je zde vidět, že co kus to unikát a nelze se na nic spolehnout.

• -ovládání jednoduché
    • -melodie při konci praní a taky při zjištěné závadě
    • -funkce čištění pračky(ale Calgon z šuplíku nerozpustí úplně a ten nalezen po čistění tvrdý)
    • -hlučná
    • -špatně pere(skoro vždy použitá předpírka a taky druhé máchání)
    • - po necelých pěti letech v některých místech(pod bubnem a jinde)"kvete".Koupelna velká a suchá,tak nevím proč
    • -špatně rozpouští obyčejný prášek(zůstatky na prádle i v šuplíku)
    • -mohla by při všech funkcích co jich nabízí hlásit opotřebení ložisek,ať je servisáci co nejdřív vymění
    • -servis pro kraj Zlínský je Brně!!

Pračka koupena 10.4.2012(za cca 15000tis.) a 10.3.2017 skončila.Takže jsem si ji užila necelých pět let.Za tu dobu:po koupi mi připadala ihned více hlučnější než pračka před ní(Electrolux).Výborně se ovládala,konec hlásila melodií a taky závady hlásila melodií.Rok co rok a měsíc co měsíc se stávala hlučnější,špatně prala(zbytky prášku na prádle,v šuplíku) a to jsem prováděla pravidelnou údržbu(čištění bubnu,filtru,šuplíku,pod šuplíkem a všemožné jinné filtry).
    Poslední den "jejího života" vyskakoval na pračce jeden stavový kód za druhým(TE,LE atd).Prádlo zaprané(při 40st. a vřelé,pak už neždímala,pod pračkou bláto připomínající hromada)
    Servisák sehnán v Brně(tam servis praček LG i pro Zlínský kraj) a pračku odvezl.Za 4dny zavolal že jsou "vylágrované" nejen ložiska,tak i hřídel,topné těleso atd.Oprava že bude stát přes 5tisíc a zřejmě 6tis.s prací a cestou.
    Opravovat nehodlám.

• Snad jen to,že má jednoduche ovládání
    • Pračku mám cca 3 roky a Nejdřív se jí nedalo nic vytknout,snad jen že určitě budete potřebovat obě protiskluzové podložky pod přední nožky,protože bez nich pračka na dlažbě při odstřeďování odtancuje do prostoru.. Dodávají je k pračce a asi vědí proč..
    • -násypka na prášek se nedá pořádně vytáhnout a umístění přihrádky na aviváž uprostřed je špatné, stěží se trefíte. A šuplík také nijak zvlášť netěsní.

-nekupujete,po pár letech se stane její zvuk nesnesitelný při praní,hlavně při odstřeďování.Je to jak přistání velkého dopravního letadla.Ještě že bydlíme v RD,v paneláku si ji nedovedu představit.
    -pere s malým množstvím vody a jde to vidět. Bez předpirky a dvojitém máchání je stav prádla o málo lepší.
    -po pár letech teče po šuplikem na prášek voda po pračce -zřejmě už ani netěsní. Nutno mít pod pračkou hadr.
    -šuplík na prášek špatně uspořádaný.Prášek se špatně rozpouští a zůstává v násypce.Šuplík jde špatně a málo vysunout.
    -jestli chcete mít Retro pračku podobnou Tatramatce,kupte si ji.Hluk i cestování po koupelně je stejné. Budete ji hlídat a umravňovat její pochod koupelnou při každém praní.

už nikdy více pračku od LG,po 2,5 roce používání přestala vypouštět voda,i když je vše čisté od filtru až po hadice.Záruku mám pouze na motor,takže jsem kontaktovala odborný servis od LG,opravář mi zavolal po šesti dnech v 8,30 ráno že je v 10h u mě,jenže já byla v práci tak jsem se chtěla domluvit na jiný den,ale opět smůla prý mají plno a nebudou se podřizovat mě kdy se mi to hodí prostě jednání šílený jinak k pračce samotné mám výhrady asi co ostatní uživatelé,na prádle zůstává prášek a chlupy,těsnění kolem bubnu musím po každém praní čistit,protože tam zůstává špinavá voda.Za ty peníze jsme doma mohli mít lepší pračku

• Jsme s pračkou vysoce spokojeni.
    • -tichá
    • -úsporná
    • -jednoduchá
    • -program na čištění bubnu
    • -velká dvířka
    • -velice kvalitní praní ( ještě se nestalo, že by něco nevyprala)
    • -pereme tak 6 x týdně
    • -odložený start na noční proud
    • -10 letá záruka na motor
    • -doufám že vydrží alespon jako ta naše předchotí ( 10 let)
    • ta byla whirpool ( vrchní plnění)
    • Někdy zůstává voda v šuplíku na aviváž

V poměru za cenu a kvalitu jsme naprosto spokojeni.
    Pračku jsme zakoupili před rokem a stála nás 10999,-
    (prodejce nakonec dal za cenu co jsem chtel ja .)

Nekdo tu psal neco s aviváží
    Ta se dává zároveň s práškem před praním.
    Jinak jsme přešli z gelu na prášek a přijde mi že je to lepší

• Zpočátku tichá
    • snadné ovládání
    • Po 2.5 roce hlučná, po zjištění servisu odešly ložiska a těsnění v bubnu, oprava možná pouze po výměně celé zadní části bubnu, oprava cca 5-6000 Kč!!!!

Drahý servis, nekvalitní výrobek!

• , zakoupeno v megaelektro.net

• váží si prádlo
    • tichý provoz
    • dobře pere za krátkou dobu (oproti mé bývalé pračce)
    • praní parou
    • hezký design

dobrá koupě

• velmi tichá, velký buben i když je to slim pračka, dobře pere
    • 1200 otáček
    • snadné ovládání
    • 10 let záruka
    • málo se vysouvá dávkovač na prášek a aviváž

ačkoliv tu kdosi psal, že špatně máchá, tak se mi to zatím nestalo a to peru fakt hodně
    zdá se mi, že po zapnutí trochu píská (asi tak jako plašák na krtky - starší lidé to neslyší... - ale když se zavřou dveře tak v pohodě)

• , zakoupeno v OKAY.cz

• velmi tichý chod a moderní desing

jsem s pračkou spokojena

• DD motor, který je tichý, spolehlivý bez vybrací
    • 10 let záruka na motor
    • Praní v páře
    • program Refresh
    • Rychlé praní
    • 6 motion - načechrává prádlo po doprání
    • program na čištění bubnu
    • na 6Kg prádla
    • tiché praní
    • úzká
    • málo se vysunuje zásobník na prášek

Dokonalá pračka pro náročnějšího uživatele