Electrolux EWS 1254EDU

bílé
Počet programů

• Tichá, celkem pěkný design, pere dobře
    • Delší doba praní oproti předchozí

Tuto jsme koupili po tom, co nám odešla Whirlpool AWE 9629 po 3 letech (pravděpodobně odešel programátor a po přečtení recenzí jsme se rozhodli ji neopravovat). Oproti ní má tato obecně delší prací cykly, ale je tišší a ráda využívám funkci snadné žehlení (některé věci se pak nemusí žehlit vůbec). Před tím jsme měli pračku plněnou vrchem, tak je to trochu o zvyk, do předem plněné pračky se vkládá prádlo jinak a je menší (původně jsme měli na 6kg prádla). Se zásobníkem na prášek nemám problém, ať jde o tekutý nebo sypký. Teplota i otáčky jsou u jednotlivých programů také volitelné, a to dotykovými tlačítky. Doufáme, že tato vydrží déle než 3 roky...

• Dobrý poměr výkon cena,A++

57.3 kg
Barva
bílé
Počet programů

Volně stojící pračka Electrolux EWS1254EDU  šíře 60 cm a velmi malou hloubkou, jen 42cm  s LCD displejem se pro vaše prádlo stane velmi inteligentním partnerem. Pračka pojme 5kg prádla a má váhový senzor, který vypočítá velikost náplně prádla a na základě tohoto výpočtu vám pak doporučí použití odpovídajícího množství pracího prostředku — a jak dlouhý cyklus nastavit.  Systém  přizpůsobuje spotřebu energie, vody a času tohoto spotřebiče, aby odpovídala velikosti náplně, a zajišťuje tak nejvyšší účinnost v každé situaci.  Její buben zajišťuje šetrné zacházení, zatímco inteligentní systém  seřizuje programy podle hmotnosti náplně, aby se vaše oblečení nikdy nepralo příliš dlouho. Počet otáček si nastavte až do výše 1200 ot./min. Volně stojící pračka Electrolux EWS1254EDU má samozřejmě i možnost odložení startu a navíc funkci 3kg in 20min-to je extra krátký program pro dokonale vyprané prádlo.

Barva ovládacího panelu Bílá

Barva Bílá

Max. rychlost odstřeďování (ot./min.) 1200

Materiál nádrže Carboran

Technologie praní Eco ventil

Funkce výběr teploty, výběr otáček, časový manažer - možnost prodloužení pracího cyklu, časový manažer - možnost zkrácení pracího cyklu, předpírka, snadné žehlení, zpožděný start, extra máchání, start/pauza

FuzzyLogic - množstevní automatika Ano

Typ plnícího otvoru Velký plnící otvor

Kapacita praní (kg) 5

Příkon (W) 2000

2zákazníci nedoporučují produkt

• Tichá, celkem pěkný design, pere dobře
    • Delší doba praní oproti předchozí

• malé rozměry,jednoduché ovládání,příznivá cena
    • vcelku nic,jen odstranění rozpěrek přepravních šroubů je trochu obtížné

Pračku jseme si pořídili hlavně kvůli malé hloubce, vzhledem k omezeným rozměrům naší koupelny a také rozhodovala ověřená značka Electrolux.
    Při instalaci je nutné odstranit nejen 4 šrouby,ale i takové rozpěrky ,kterými ty šrouby prochází.Jde to dosti obtížně,nejlepší je to zatlačit do vnitř a pak spodem vytáhnout.V návodu to moc zřetelné není.Před prvním spuštěním se musí do pračky nalít voda a pak spustit program na bavlnu na 90°C a tím se pračka vyčistí od nečistot z výroby.Kvalita dílenského zpracování je opravdu na vysoké úrovni a i vzhledově je velice pěkná.
    Praní je bez problémů,velice jednoduché nastavení vhodného programu,možnost zkrácení pracího cyklu-u krátkých programů to už více nejde,popisky v češtině.Hlučnost praní je nízká,jen je víc slyšet napouštění a vypouštění vody,ale je to v normě.
    Odstředění je trochu slyšet,ozývá se takový svištivý zvuk,záleží na otáčkách a náplni v bubnu a jeho vyvážení.Jak jsem zjistil,tak nemá cenu nastavovat velké otáčky ždímání,protože když není optimální naplnění bubnu prádlem,kontrola vyvážení sice funguje,ale pokud se úplně nezdaří ,tak se otáčky omezí.
    Celkový dojem po krátkém užívání je velice dobrý,jak to bude v budoucnu ,tak to ukáže až čas a praktické zkušenosti.Doufám,že nějaký rok vydrží bez poruch a bude dobře sloužit.Poměr ceny a užitné hodnoty je velice příznivý a obsluhovat tuto pračku může i úplný laik.Mohu jen doporučit.

• Dobrý poměr výkon cena,A++
    • Nepatrně větší hlučnost,ale ještě v normě

Za tu cenu ok

• dobře pere,do malé koupelny vyborná

• , zakoupeno v KASA.cz

• Dobře pere, neskáče, jednoduchá obsluha.
    • Proti do této doby nic nemám.

Mohu doporučit.

• vyhovuje mi

Výběr programů, čas praní, spotřeba vody i proudu, tichá

• , zakoupeno v EURONICS

• velikost pračky
    • možnost 5kg prádla
    • snadná,jednoduchá obsluha
    • tichá i při ždímání
    • dostatek programů
    • přehledný display
    • zatím nevím

Pračku doporučuji všem,kteří nemají v domácnosti místa nazbyt,ale potřebují kvalitní pračku s dostatečným výkonem,přitom úspornou jak na vodu tak na el.energii.

• , zakoupeno v EURONICS

• funkce, cena, značka
    • Netuším

Je to nové, zatím jsem jen instaloval.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Výrobky značky electrolux kupuji desítky let.
    • Parametry výrobku mi byly "namíru".
    • Perfektní

I.A.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Šíře 39 do panelákové koupelny.
    • Na 5 kg prádla.

Měla jsem pračku Elektrolux 18 let a byla jsem velmi spokojená. Proto jsem šla do stejné značky.

Jednoduchá obsluha.