Bosch WAK24268BY

Pračka s předním plněním, u které si můžete vybrat, zda ji umístíte na volné místo, nebo vestavíte. Funkce VarioPerfect doplňuje programy o úsporu času nebo energie a technologie ActiveWater Plus k praní přidává to správné množství vody s ohledem na typ tkaniny a celkový objem prádla. Během pracího cyklu lze pračku pozastavit a odebrat či přidat prádlo.

Zvolte místo pro svou novou pračku

Díky pračce plněné předem je jen na vás, jaké místo ji vyberete. Můžete zvolit volný prostor ve své koupelně, prádelně, nebo ji můžete vestavět do kuchyňské linky.

Způsob plnění

• , zakoupeno v MALL.CZ

pro mne trochu složité programování

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Účinnost praní vyšší než u naší dosavadní pračky AEG z roku 2002 ;)

Pračku jsme si vybrali na základě hodnocení spotřebitelského časopisu sdružení dTest. S obsluhou, s továrním zpracováním a designem, též s kvalitou praní a ždímáním prozatím spokojen s tím, že pračku používáme velmi krátkou dobu pro objektivnější hodnocení...

Způsob plnění
Vestavná
Počet programů
Přidání prádla

Systémové programy VarioPerfect

Velké množství pracích programů zaručuje vynikající výsledky u všech druhů tkanin a při jakémkoliv množství prádla. Většinu programů lze díky systému VarioPerfect nastavit tak, aby proběhly úsporně nebo rychle. Při zvolení funkce úspory tedy EcoPerfect snížíte spotřebu energie při praní až o 50 %. Rychlá funkce SpeedPerfect zase prádlo vypere rychleji až o 65 %.
Systémové programy VarioPerfect

Technologie ActiveWater Plus

K přesnému dávkování vody pomáhá technologie ActiveWater Plus. Systém podle typu tkaniny a objemu prádla využije optimální množství vody, aby se jí zbytečně neplýtvalo. Přísun vody je řízen plynule a optimálně, takže prádlo vodu nasaje mnohem rychleji a rovnoměrněji, čímž je zaručen jemný a šetrný prací cyklus při každém praní.
Technologie ActiveWater Plus

Přidání nebo odebrání prádla během pracího cyklu

Funkce Reload vám umožní zastavit prací cyklus a přidat nebo odebrat prádlo. Tuto funkci jistě oceníte, když zapomenete nějaký kus prádla. Po spuštění zastaveného pracího cyklu pračka dále pokračuje v nastaveném praní.
Přidání nebo odebrání prádla během pracího cyklu

Bosch WAK 24268BY
Maxx 8
Automatická pračka

Maxx s VarioPerfect TM: Vy sami můžete rozhodnout, zda pračka bude super rychlá nebo úsporná.

VarioPerfectTM: ušetří 65% času nebo 50% energie - volitelná programová funkce.

WaveDrumTM: šetrné praní díky speciální struktuře bubnu.

značka kvality ECARF: vyrobeno především pro alergiky s citlivou pokožkou

Třída spotřeby energie A+++: nejvíce úsporné praní.

ActiveWaterTM: dvojstupňová množstevní automatika optimalizuje spotřebu vody a energie.

Spotřeba

kapacita: 8 kg
třída spotřeby energie: A+++
Spotřeba energie: 196 kWh/rok, na základě 220 standardních pracích cyklů s programy bavlna 60°C a 40°C s celou a poloviční náplní a spotřeba v režimech s nízkou spotřebou energie. Skutečná spotřeba energie bude záviset na tom, jak je spotřebič používán.
spotřeba energie bavlna 60°C při plné náplni: 0.94 kWh, při poloviční náplni: 0.9 kWh, spotřeba energie bavlna 40°C při poloviční náplni: 0.7 kWh
vážená spotřeba energie ve vypnutém stavu a v režimu ponechání v zapnutém stavu: 0.12 W / 1.49 W
Roční spotřeba vody: 11220 l, na základě 220 standardních pracích cyklů s programy bavlna 60°C a 40°C s celou a poloviční náplní. Skutečná spotřeba vody bude záviset na tom, jak je spotřebič používán.
třída odstředění: B
max.počet otáček: 1200 ot./min; zbytková vlhkost: 53 %
standardní programy, na které se vztahují informace uvedené na štítku a v informačním listu, bavlna 60°C + funkce EcoPerfect a bavlna 40°C + funkce EcoPerfect jsou vhodné pro praní běžně znečištěného bavlněného prádla a jedná se o nejúčinnější programy z hlediska kombinované spotřeby energie a vody. Skutečná teplota se může lišit v závislosti na kombinaci zvoleného programu a teploty. Délka pracího cyklu může být prodloužena ve prospěch nižší spotřeby energie. Třída účinnosti praní A je vždy zaručena.
trvání standardního programu bavlna 60°C: 215 min při plné náplni, 215 min při poloviční náplni, trvání standardního programu bavlna 40°C: 195 min při poloviční náplni
hlučnost praní v dB (A) re 1 pW: 56
hlučnost odstředění v dB (A) re 1 pW: 75

Programy

speciální programy: snadno udržovatelné plus outdoor, košile/halenky, sport/fitness, rychlý/mix, AlergiePlus, extra krátký 30´/15´, vlna/ruční praní, jemné/hedvábí

Speciální funkce a nastavení

varioPerfect: speedPerfect zkrátí dobu praní; ecoPerfect sníží spotřebu energie. Výsledkem je vždy dokonale čisté prádlo
tlačítka pro volitelné funkce: nastavení počtu otáček, EcoPerfect, SpeedPerfect, odložený start, voda plus, teplota

Komfort a bezpečnost

objem bubnu:63 l
inovativní nerezový prací buben WaveDrum
množstevní automatika
několikanásobná ochrana proti škodám způsobeným vodou
displej s ukazateli průběhu programu, nastavené teploty, počtu otáček, ukazatel zbytkového času a nastavení konce praní 24 hod.
elektronické ovládání jedním otočným voličem všech pracích a speciálních programů
touchControl-Tasten: start/pauza s re-load funkcí (možností doplnění prádla), voda plus, EcoPerfect, SpeedPerfect    antiVibration Design: více stability a tišší chod.
3D-Aqua-Spar systém
doporučení dávkování
systém rozpoznání pěny
kontrola nevyváženosti
samočistící komora na prací prostředky
ukazatel předávkování detergentem
mechanická dětská pojistka proti otevření dvířek
akustický signál ukončení programu

pro mne trochu složité programování

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• Velký buben
    • Skvěle pere
    • Dá se nastavit hlasitost zvukového signálu
    • Tichý chod
    • Jednoduché ovládání
    • Program na outdoorové oblečení s membránou
    • Nezasekávají se malé kusy oblečení u gumy
    • Dopere za ten čas co ukazuje na začátku
    • Po skončení jdou ihned otevřít dvířka
    • Během praní lze v určitých fázích přidávat prádlo
    • Dobře ždíme
    • Při ždímání (a praní) se ani nehne - můžete mít na pračce položené věci
    • Kvalitní zpracování
    • Hezký vzhled
    • Pokud chcete ještě o 30% úspornější a s invertorovým motorem a máte o 1300kč navíc, volte vyšší řadu

Pračku jsem vybírala celkem dlouho, největším kritériem byl velký buben a množství náplně 8kg. Bohužel většina prodejců velikost bubnu ani neuvádí. Pro mě byl tento údaj zásadní. Doteď jsme prali v pračce Whirpool, jenže té odešli dva měsíce po záruce ložiska a jelikož jsou dnes bubny zalité do plastových van, nedají se jednoduše vyměnit. Vzhledem k původním zkušenostem a zklamáním byla tato značka z výběru vyloučena. Dalším tipem byla pračka Hotpoint, jenže po přečtení recenzí a zjištění, že opět používají nekvalitní ložiska, která odejdou pár měsíců po záruce, jsem musela i tuhle značku vyloučit. U praček Beko jsem se bohužel nedozvěděla velikost bubnu a pračky Gorenje byly na 8kg dražší než tato Bosch. Jelikož máme již delší dobu myčku Bosch a funguje naprosto skvěle bez jediné závady, začínala jsem se více o tuto pračku zajímat. Má buben o objemu skvělých 63l, je na 8kg, max. otáčky 1200 a energetická třída A+++.Posledním důvodem proč koupit a dál se nerozhodovat, byla akce obchodu 10% sleva na všechny velké spotřebiče a tak se pračka za krásnou cenu 8991Kč objednala. A musím říct, že jsem naprosto spokojená.Pračka je tichá, pere opravdu velice dobře. Množstevní automatika nefunguje na principu 6. smyslu, ale je dána přímo programem a váhou, tedy každý program je určený na určité množství a pračka pere podle tohoto množství, proto je dobré dodržovat váhové limity. Pro někoho je to možná nevýhoda, ale mě se naopak líbí, že pračka ukáže zbývající čas a ten dodrží. Původní Whirpool ukázala 1:20 a za tuto dobu člověk přišel k pračce a ta ukazovala další hodinu. Také se mi líbí, že tento čas když se dokončí, tak se ihned odemknou dvířka a nemusíte tedy čekat další čas na uvolnění pojistky. Jinak výrobce uvádí, že je nutné před prvním použitím použít program na 90 stupňů a projet ho bez prádla, při prvních 20ti minutách se ozývalo pískání (jak tu někdo zmiňuje v jiné recenzi), ale to poté přestalo a už to od té doby nedělá, takže je tento krok asi opravdu nezbytný. Takže za mě rozhodně doporučuji, doufám, že bude sloužit alespoň 5 let. Jediným mínusem pro mě je, že nemá invertorový motor, který má prý mnohem delší životnost a menší spotřebu energie, kdybych to věděla, tak si klidně těch 1300kč za vyšší řadu připlatím, ale prý stejně odchází nejdříve elektronika a ložiska a motor až nakonec.

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Účinnost praní vyšší než u naší dosavadní pračky AEG z roku 2002 ;)

• , zakoupeno v Kamenný obchod

S pračkou jsem moc spokojená. Vlastně značka Bosch mi v domácnosti dělá obrovskou radost a pomocníka na vše. Již máme sporák, myčku, sušičku, ponorný mixer i pračku.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

Dobry pomer cena/vykon

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• pěkná,jednoduchá a funguje perfektně

• , zakoupeno v Kamenný obchod

• Velice dobré hodnocení v d-testu.
    • Týdenní zkušenost s pračkou napovídá, že bude zdárně sloužit.
    • Zatím nic nevím.

Záleží mi na kvalitě za rozumnou cenu. Moje předchozí pračka Siemens zdárně fungovala 11 let. Věřím i značce Bosch, že má kvalitní výrobky.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

prádlo po vyprání skoro suché, bohužel pračka hlučnější -hvízdá

• , zakoupeno v KASA.cz

• za slušnou cenu- slušný spotřebič
    • gumové těsnění bubnu je příliš profilované, doufám že nebude trhat prádlo

-vybrala jsem podle dobrého hodnocení dTestu
    -preferuji německou značku a tato je cenově dostupná
    doporučuji všem ostatním, zvláště po svých nepříjemných zkušenostech se Samsungem a hlavně nesolidnosti tohoto výrobce
    -pračka je rovněž lepší než LG a Gorenje, i když mi rovněž posloužily dobře