AEG L7FBE69SCA

Předem plněná pračka se špičkovým motorem, funkcí AutoDose, bohatou programovou nabídkou a parní technologií, která skvěle poslouží i v početnějších domácnostech. ...
13 290 Kč
Doporučená nabídka KOVOSLUŽBA Praha

Skladem • 1 varianta499 Kč78 % • 3 756 recenzíDalší informace

Předem plněná pračka potěší energetickou úsporností i řadou funkcí, díky nimž bude praní snazší a efektivnější. Tato pračka je vybavena funkcí ProSteam, která značně usnadňuje žehlení, a inteligentním snímačem, díky němuž si sama nadávkuje optimální množství pracího prostředku a aviváže. Vybírat budete moci z několika programů a díky možnosti propojení pračky s vaším chytrým telefonem budete mít prací cyklus pod kontrolou odkudkoliv.

Snadné žehlení

Nepatří žehlení mezi vaši oblíbenou činnost? Pak budete nadšeni z parní technologie ProSteam, kterou tato pračka disponuje. Funkce umožňuje zakončit prací cyklus vypouštěním páry, která účinně minimalizuje pomačkání textilií. Parní praní můžete využít i jako samostatný program pro rychlé osvěžení prádla.

Způsob plnění

Parní praní
Pet program
Program pro alergiky

Netrapte se množstvím prostředku

Nadávkovat ideální množství pracího prostředku a aviváže je občas oříšek. Jako proměnou je nutno brát nejenom množství prádla, ale i úroveň jeho znečištění a tvrdost vody. Pračka AEG je vybavena jedinečnou technologií AutoDose, která vás odměřování pracího prostředku nadobro zbaví. Inteligentní senzory si samy vypočítají potřebné množství pracího prostředku a aviváže, díky čemuž bude vaše prádlo vždy dokonale vyprané a chráněné proti předčasnému stárnutí v souvislosti s nesprávným dávkováním pracích prostředků.
Netrapte se množstvím prostředku

Skutečně chytrá pračka

Tato pračka perfektně zapadne do moderní domácnosti. Připojit ji totiž můžete k aplikaci My AEG Care a dopřát tak svým oděvům péči na míru. Kdykoliv a odkudkoliv budete moci kontrolovat prací cyklus a zároveň získáte přístup k praktickým radám a užitečným tipům.
Skutečně chytrá pračka

Voňavé a hebké prádlo

Jednou z funkcí, díky nimž je o prádlo postaráno s maximální péčí, je speciální technologie SoftPlus. Ta zajišťuje rovnoměrnou distribuci aviváže ke všem kusům oblečení. Prádlo pak zůstává krásně voňavé a hebké. Navíc nedochází k jeho nadměrnému opotřebení vlivem nesprávného množství aviváže.
Voňavé a hebké prádlo

Technologie pro úsporné praní

Pračka se pyšní nízkou energetickou náročností, k níž velkou měrou přispívá technologie ProSense. Ta automaticky zváží každou náplň a podle výsledku upraví délku praní. Tím dochází k úspoře elektrické energie, vody i vašeho času. Samozřejmostí je i možnost odloženého startu, takže klidně můžete prát i na levnější noční proud.
Technologie pro úsporné praní

Ocenění spotřebitelů i za produktový design

Stále nejste přesvědčeni? Model L7FBE69SCA byl oceněn nejen v nezávislém spotřebitelském dTestu, ale získal i ocenění Red Dot Design za produktový design modelu.
Ocenění spotřebitelů i za produktový design

AEG ProSteam® L7FBE69SCA AutoDose

Doživotní záruka na OKOinvertorový motor - registrace na webu aeg.cz

Představujeme strážce nažehlených košil
Pro všechny, kdo potřebují vypadat perfektně každý den. Svůj volný čas chcete trávit s rodinou, přáteli nebo se věnovat svým koníčkům. Proto od spotřebičů očekáváte, že budou o oblečení pečovat tak, abyste nemuseli věnovat příliš času žehlení. Naši strážci nažehlených košil se rychle postarají o to, abyste se v nich cítili opravdu dobře.

Více páry. Méně žehlení
Věnujte více času svým oblíbeným činnostem a méně žehlení. Technologie ProSteam® umožňuje zakončit prací cyklus párou, která omezí zmačkání. Pro rychlé osvěžení prádla můžete použít samostatný parní program.

Trvalá bavlněná klasika. S funkcí AutoDose
Inteligentní snímače AutoDose vypočítají přesné množství pracího prostředku a aviváže, čímž chrání prádlo před předčasným stárnutím kvůli nadměrným dávkám. Bavlněná klasika odolá potrhání třikrát déle.

Nová generace praní prádla. S aplikací My AEG Care
Zažijte přizpůsobenou péči o prádlo připojením vašich prádelních spotřebičů k aplikaci My AEG Care. A využijte zkušenosti AEG odkudkoliv. Nastavte speciální programy na dálku, získejte programová doporučení pro vaše oděvy a upozornění, když je vaše prádlo hotové. Vlastní péče o prádlo na dosah vašich prstů.

Dokonalá péče o vaše oblečení. Úspora vody i energie
Technologie ProSense® automaticky zváží každou náplň a snímače poté upraví délku praní. Vašemu prádlu se tak dostane té nejšetrnější péče, a ještě ušetříte za spotřebu vody a energie.

Užívejte si pocitu měkčího oblečení
Tato pračka nabízí výsledky, kterých si všimnete, jakmile se dokončí poslední odstředění. Protože funkce SoftPlus zajišťuje, aby se aviváž po dosažení bubnu dostala ke všem částem tkanin, pomáhá tím vašim oděvům, aby byly měkčí, hedvábnější a hladší než kdy před tím, zatímco chrání vlákna a prodlužuje životnost každého oblečení.

KLÍČOVÉ SPECIFIKACE
Roční spotřeba vody (l): 10500
Rozměry (mm): 850x600x660

SPECIFIKACE
Náplň prádla: 9 kg
Maximální rychlost odstřeďování: 1600 ot./min.
Nezvykle nízké hodnoty spotřeby: 0.87 kWh, 54 , při programu bavlna 60° s náplní 9 kg
Program pro hedvábí
Prací programy: bavlna , bavlna ekonomický , syntetické , jemné , vlna/hedvábí, pára, antialergický , 20Min 3Kg, sportovní, džíny , Machine Clean, snadné žehlení , džínovina, přikrývky , peřiny, sportovní, Microfibre, ručníky, fleece , Working Clothes, závěsy , máchání , vypouštění , odstřeďování
Volba pro extra máchání
Nastavení pro úsporu času
Funkce pro odstranění skvrn
Kontrola vyvažování náplně v bubnu
Technologie Fuzzy Logic, reaguje na množství náplně
Funkce odložený start
Protipěnový systém
Počet přihrádek dávkovače pracího prostředku: 4
Dětský bezpečnostní zámek
Nožičky: 4 nastavitelné nožky
Vybavení proti přetečení se sensorem AquaControl
Rozměry VxŠxH (mm): 850 x 600 x 605

Ovládání: Střední LED displej
Spotřeba vody - bavlna 60°C (l): 54
Spotřeba vody, poloviční náplň - bavlna 60°C (l): 40
FuzzyLogic - množstevní automatika: Ano
Funkce: zap./vyp., para, Delay start/Remote, start/pauza, výběr teploty, výběr otáček, skvrny/předpírka, úspora času, Softener, Detergent
Délka kabelu (m): 1.5

Dokumenty

• Bohudík nemáme problémy s hlučností jako jiní. Naopak. Neskutečně tichá, když jsme ji pustili poprvé, chodili jsme se dívat, jestli pere, protože jsme ji prostě neslyšeli. V tomto ohledu naprosto vynikající. Zde ovšem výčet pozitiv končí.
    • Ovládání: Tragédie. Naprostá. Nastavit něco dotykovými tlačítky je učiněné peklo. Buď na několik stisknutí nereagují nebo se na jedno stisknutí posunou o několik hodnot. To prostě chcete, Žůžo. Zvláště, když hodnoty lze měnit jen jedním směrem a pračka si nepamatuje poslední nastavenou hodnotu. Takže když chcete snížit teplotu z 50 na 40, musíte se proklikat na 60, 90, 20, 30 a až nakonec na 40 stupňů. Což při fungování/nefungování tlačítek je často práce na minutu a vy máte chuť vzít kladivo a ten panel rozmlátit. Šmejd je zde slabé slovo.
    • Dávkování prášku: Fungovalo asi půl roku, podle recenzí zde jsme asi měli štěstí, že fungovalo tak dlouho. Zcela jasná konstrukční vada, bez debat. Buď bylo dávkování plné vody (a je stále, nejde to nijak opravit, leda přes servis vypláznout dva tisíce s tím, že to za dva měsíce bude totéž) nebo se nádržka vyprázdnila velmi rychle. Prostě k ničemu. Spíš naopak, působí to škody, takže těžko to nazvat funkcí. A malá poznámka na závěr: Všude se píše o dávkování prášku, ale dávkovat to umí pouze gel, což je zcela zásadní rozdíl, a dozvíte se to až na 13. stránce návodu. Nikde jinde.
    • Samostatná kapitola je registrace. Najít registrační stránku s velmi nekvalitním překladem byla docela výzva. Člověk by ji čekal na aeg.cz/registrace, ale chyba lávky. A tam jsme zjistili, že tento typ pračky ani není v seznamu, takže jsme ji ani nemohli registrovat. Na náš e-mailový dotaz ani AEG nereagovalo. Neskutečný šlendrián na všech frontách.
    • Wi-Fi jsme zatím nezkoušeli, ale podle recenzí zde si snad toto další martyrium i odpustíme.

Bohužel jsme pračku koupili dříve, než se zde začly objevovat negativní recenze. Jinak bychom ji nekoupili. Pokud si chcete ušetřit peníze a nervy, kupte cokoliv jiného. Tento typ se již neprodává, ale jistě má nějakého "vylepšeného" nástupce. S rádoby "značkou" AEG jsme skončili, pořídili jsme bohužel i myčku a ta je na tom stejně - ovládání šílené, konstrukční vady. Přestože doufám, že vydrží dlouho, už se nemůžu dočkat, až tyto krámy vyhodíme a koupíme něco jiného. Hlavně bez dotykového ovládání!

• funkce, system auto dose, tichá, skvělé praní
    • zavada automatuického dávkovacího systému ani ne po měsíci používání !

12.11.2021 jsme zakoupili pračku AEG ProSteam TYP: L7FBE69SCA s funkcí AutoDose. S pračkou jsme byli velmi spokojeni, až do první závady, která se projevila 6.12.21, tedy ani ne měsíc po koupi. Kontaktovali jsme autorizované servisní středisko přes formulář AEG. Po příjezdu technika ze spol. Chladservis VaRa nám bylo sděleno, že se jedná o elektronickou vadu automatického dávkovacího zařízení. 15.12.21 došlo k výměně, pračka nyní funguje...konečně pereme. Bohužel tímto incidentem u mě kvalita produktů AEG značně klesla a obávám se, že tato závada nebude jediná. Pokud se to bude opakovat budu nucen pračku vrátit.

AEG (značka)

Dobrý den, děkujeme Vám za vložení recenze na náš spotřebič. Vážíme si času, který jste jejímu zaslání věnovali. Je nám velmi líto, že máte s naším výrobkem takovouto zkušenost a byl třeba zásah servisu. Věříme, že po této prvotní nepříjemné zkušenosti bude spotřebič již plně sloužit k Vaší spokojenosti. S pozdravem Tým AEG

• , zakoupeno v Electro World

• Tichá a přehledná

• Když si dáte pozor na nastavení, tak pere dobře.
    • K velké části nastavení a pracích programů se dá dostat pouze v mobilní aplikaci, která funguje naprosto tragicky.
    • I když se do aplikace náhodou dostanete a zrovna funguje, tak nutnost kvůli špinavému prostěradlu hledat mobil, čekat na připojení pračky k wifi a potom mobilu k pračce je naprostý nesmysl.
    • Programy jsou neuvěřitelně dlouhé, ale dají se zrychlit (nejspíš za cenu vyšší spotřeby)

Pračka samotná je asi celkem slušná. Mobilní aplikace, která se většinou ani nedokáže k pračce stabilně připojit (a ano, mám aktuální verzi, i poslední verzi OS, stabilní wifi a jsem hned u pračky...) v kombinaci s tím, že bez ní je polovina funkcí nedostupná z ní dělá velmi průměrnou pračku za high-endovou cenu do které máte chuť kopnout...
    Bohužel nezvládnutá mobilní aplikace není jenom nějaká nadstavba pro nadšence, ale pouze v ní se dostanete k polovině programů, nastavení "automatického" dávkování prášku atd. Takže bez ní to téměř nejde. A nutnost mít aplikaci je něco jiného než možnost...
    Právě teď např. nemohu prát s odpovídajícím programem, aplikace má totiž "maintannace" a je třeba počkat "několik hodin". To už nechápu vůbec. Snad jsem mohl používat dosavadní verzi než udělají aktualizaci...
    Ano, stále mohu přímo na panelu zvolit program "Bavlna" a nastavit si ho ručně, jako na pračce za poloviční cenu...

AEG (značka)

děkujeme Vám za vložení recenze na naši pračku L7FBE69SCA. Vážíme si času, který jste jejímu vložení věnoval.
    Můžeme Vás ubezpečit, že na zlepšování aplikace neustále pracujeme a jako jeden z podkladů slouží také recenze a hodnocení zákazníků, kteří již aplikaci využívají.
    Aplikace na pračce má sloužit jako přidaná hodnota. Proto většina nastavení i voleb lze nastavit i přímo na pračce. Jedná se například o nastavení množství dávkování pracího gelu prostřednictvím funkce autodose, zapnutí nebo vypnutí funkce autodose.
    Programy, které lze navolit v aplikaci navíc, je možné navolit také přímo na pračce s další úpravou přednastaveného programu. Například přidáním máchání, parní funkce po ukončení programu a podobně.
    Aby bylo možné diagnostikovat v čem spočívá základ problémů s odpojováním telefonu od spotřebiče, můžeme Vám doporučit postupně vyzkoušet následující varianty. Připojit se ke spotřebiči s využitím hotspotu místo wifi, nainstalováním aplikace do jiného telefonu, případně využití jiného operačního systému.
    Je pravdou, že současné pračky mají mnohem nižší spotřebu veškerých energií. Aby i při této spotřebě bylo dosaženo srovnatelné kvality praní, je nezbytné prodloužit poslední veličinu, kterou je čas. V případě, že je prádla menší množství a není zašpiněno, lze délku pracího cyklu upravit pomocí funkce time manager. V ostatních případech doporučujeme čas vypočítaný spotřebičem ponechat.
    Team AEG

• Pračka má automatické dávkování pracího gelu a aviváže, takže to by molo být plus.
    • Dále velký buben 9Kg a vysoké otáčky odstřeďování.
    • Po necelém měsíci, pračka při odstřeďování vydává vysokofrekvenční zvuk, takové pískání. Takže jsem volal na servisní linku AEG, dnes 27. 9.2021 přijel servisní technik a diagnostikoval výměnu ložiska. Zakoupeno 30.8.20.
    • Jo a pračku si na týden odvezou, doufám, že nám dají nějakou náhradní, protože pereme každý den.
    • Takže za mne velice smutná zkušenost s výrobkem AEG již na začátku.

AEG (značka)

Dobrý den, děkujeme Vám za vložení recenze na náš spotřebič. Vážíme si času, který jste jejímu zaslání věnovali. Je nám velmi líto, že máte s naším výrobkem takovouto zkušenost a je třeba zásah servisu. Věříme, že po této prvotní nepříjemné zkušenosti bude spotřebič po zásahu servisního technika již plně sloužit k Vaší spokojenosti. S pozdravem Tým AEG

• - Prostorná
    • - Tichá
    • - Krásná
    • - pro někoho možná vyšší pořizovací cena

Oproti mé původní pračce je tahle tichá a velká. Lze do ní dát až 9 kg prádla. Funkce autodose mi přijde super, jednou začas doplním prášek a pračka si sama dávkuje dle potřeby. Čímž se šetří i množství prášku.
    Pračka má i připojení na wifi - zatím jsem nevyzkoušela, vystačím si s odloženým startem.
    Pračka je zatím nová tak pere krásně a tiše, třešničkou na dortu je pak krásný desing a věřím, že koupí značky AEG jsem koupila i kvalitu, co chvíli vydrží.

• , zakoupeno v KupToTu.cz

• 9 kg náplň
    • AUTODOSE
    • Úhel otevřených dvířek
    • "Kurvítko" v nádrži autodose
    • Divný parní program při praní
    • Citlivost tlačítek

Přechod z 18 let staré BOSCHky na 5 kg prádla, takže budu pět ódy na věci, které v tomto pračkovém pravěku nebyly.

Důvodem pořízení byla potřeba větší náplně; děti rostou a s nimi i jejich prádlo. A dále pak vyběhanost ložisek na staré pračce. Její oprava svépomocí nepřicházela v úvahu a náklady na servis nebyly adekvátní.

Pračka je úžasně tichá. V prvních dnech jsme chodili kontrolovat, jestli se nezasekla a pere. Slyšet je pouze při odstřeďování. Což je oproti staré pračce také pozitivum. 800 vs 1600 rpm je takový rozdíl, že sušička stihne prádlo usušit za poloviční dobu. Což šetří $$$.
    Kvalitu praní a máchání nedokážu posoudit, ale věřím testům z dTEST.

Ovládání je trochu náročnější díky množství funkcí, takže jsem si musel přečíst manuál. Což je potupující :)
    Počet programů je vyhovující a tak jako na jiné pračce používáme v 99% pouze dva. Po sezóně pak "Outdoor" na zimní bundy a jiné funkční záležitosti. Co není na otočném voliči programů je v mobilní aplikaci.

A teď k negativům nebo podivnostem.
    Začnu tím nejpodivnějším.
    Začal nám mizet prací gel z nádobky autodose. A to tak, že za týden bez praní zmizela polovina, což je 0.5L. Při praní pak bylo prádlo příliš navoněné (tedy více než jsme zvyklí) a voda v pračce pěnila. Při obhlídce jsem zjistil, že je zásobník ze spodku opatlaný gelem a někde jsou takové zaschlé kapky. Tak jsem ho vytáhl, abych si ten princip prohlédl pořádně. No ....
    Pánové inženýři z AEG do boku nádržek na gel a aviváž umístili jakési servisní vypouštěcí otvory, které mi přijdou naprosto zbytečné, protože se dá gel vylít vrškem. Tyto otvory jsou uzavřené takovými malými dvířky se špuntíky. A právě tohle netěsní a propouští provozní kapaliny. Prozatím jsem si pomohl silikonovou těsnící páskou a otvory utěsnil. Pokud by to prosakovalo i nadále, zkusím je zalepit silikonem, nebo něčím jiným. Fail by Design jak vyšitý.

Dalším trochu nešťastným řešením je kombinace dotekových a spínačových tlačítek. Ta spínačová mají každé jinou odezvu. Některá jsou lehce, některá mají slyšitelná "klik" a kladou větší odpor. A ta doteková jsou zase strašně citlivá. někdy přeskočí o dvě hodnoty.

Maličkost, ale pro příště bych uvítal větší stupeň otevřených dvířek. Ideálně 180°. Na této pračce nejdou dvířka otevřít úplně a přitom tam místo je, stačilo by jinak navrhnout přední panel pračky. Takže pozor na to aby jste se k otevřené pračce dostali, když máte málo místa.

Posledním podivínem, je použití parního programu při praní. Funkce se jmenuje "Pára plus" nebo tak nějak a po vyprání a odstředění má "načechrat prádlo, aby nebylo tak zmuchlané. Problém je, že když se takto použije během programu praní, je vyndané prádlo velice mokré. Dokonce tak, že mi sušička poprvé hlásila, abych vyprázdnil nádobu na kondenzát během sušení.
    Když ale necháte prádlo vyprat a parní program pustíte až potom jako oddělený program (ne jako tlačítko "pára plus"), tak je prádlo "suché" a načechrané. Tak nevím, ale tím pádem je tlačítko "pára plus" pro nás k ničemu.

No a jeden šroub, který drží pumpy autodose opravdu rezne. není to tak, že by špinil prádlo, ale vzhledem k tomu, že pračku nemáme ani půl roku, nechci vidět jak bude vypadat za dva roky. Nebo spíš nebude vypadat nijak, protože se rozpustí. Ale zase věc, co vyřeší jednoduchá výměna za jiný; nerezový. Ale u spotřebiče za takové peníze zamrzí, že vrut za jeden cent stojí firmě AEG za šetření. :)

Suma sumárum pračka je vynikající. Leak v nádržče autodose jsem vyřešil a ostatní jsou maličkosti. Doufám, že u nás bude stejně dlouho jako jení předchůdkyně BOSH; dej jí Bill a Steve lehké spočinutí v čínské recyklační továrně.

UPDATE211101:
    Sleduji spotřebu energií v domě a za tento rok nám výrazně klesla spotřeba vody. Jediná změna byla nová pračka. Každý měsíc je to 1qm méně. Celkově to bude na konci roku tak 10qm což je 1050,-Kč na vodném a stočném. To není špatný.

• , zakoupeno v CASH ELECTRONIC

• Moderní pračka, provoz ok