Samsung WF 70F5E0N2W

• Hraje

• , zakoupeno v Andrea Shop

• pere dobře
    • hlučnější při ždímání

pračku doporučuji, ale kdo by ji chtěl dát třeba do kuchyně bude muset prát jen když není doma :-)

Způsob plnění
Počet programů

Základní informace

Výkon
Třída energetické účinnosti A++
184 kWh/rok (220 průměrných cyklů)
9.400 l/rok (220 průměrných cyklů)
Účinnost odstřeďování B

Nastavení teploty: studená, 20°C, 30°C, 40°C, 60°C, 95°C
Nastavení rychlosti odstřeďování: 0 - 400 - 800 - 1.000 - 1.200

Funkce
Kapacita prádla 7 kg
Maximální rychlost odstřeďování 1.200 ot./min.
Bodový displej LED

Indikátor průběhu
Indikace poruchy

Specifikace
Čistá hmotnost: 64 kg
Rozměry (Š x H x V): 600 x 550 x 850 mm, (bez přesahu otočného voliče a dvířek pračky)

Převratná technologie Eco Bubble™ od společnosti Samsung vstřikuje do pracího prostředku vzduch a vodu, čímž ještě před zahájením pracího cyklu vytváří hustou pěnu. Vznikají tak bublinky, které pronikají do prádla rychleji než koncentrovaný prací prostředek. Prádlo tak můžete prát ve studené vodě stejně účinně jako při použití teplé vody, čímž ušetříte energii.

2zákazníci nedoporučují produkt

• , zakoupeno v Andrea Shop

• pere dobře
    • hlučnější při ždímání

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Kvalitní pračka za velmi slušnou cenu
    • Popisky nejsou v Českém jazyce

Pračka je pěkná, dobře pere, má jednoduché ovládání a dobře se do ní vkládá i vyndává prádlo. Koupit se dá za příznivou cenu.

• Cena - v poměru k výkonu
    • Intuitivní ovládání a možnost jakkoli upravit dostupné programy.
    • Rozumná kvalita praní - nepere excelentně, ale standardní prádlo vypere dobře.
    • Velký buben
    • Hlučnost - nejde přímo o tichou pračku, ale veliký hluk nedělá, na základě recenzí jsem měl větší strach.
    • Pračka je dlouho cítit "parfemací" z výroby (ani pracích cyklů zatím nepomohlo).
    • "Udělátko" na tekutý prací prostředek do dávkovače moc nefunguje, tzn. že odložený start s tekutým práškem v zásobníku není možný.
    • Poměrně velké rozměry (zejména šířka) - já ji naštěstí futry procpal.
    • Trochu chatrnější konstrukce - plasty vržou při manipulaci, a celkově nemám z pračky dojem, že by byla robustní.

Z pračky a její kvality jsem měl trochu obavu, dražší a kvalitnější pračku (např. Miele) bych však neužil, takže jsem zkusil tuto a doufám, že bude její životnost v pořádku. Celkově jde po cca 6 vypráních o průměrnou pračku. Ekonomiku provozu jsem neměřil.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Výborná cena a výsledek v d - testu.
    • Hlučná.

Pračka má jediný zápor a tou je její hlučnost. Jelikož bydlím v rodinném domě a pračku mám v technické místnosti, tak její hluk vůbec neřeším, ale možná pro toho kdo ji má v bytě, to může být problém.
    Jinak má jen samé plusy a nejde nic jiného, než ji doporučit.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Hodnotím kladně po pár praních - pere dobře, máchání a odstřeďování v pohodě.
    • Přehledný displej, prostorný buben (až 7kg prádla), možnost odloženého ukončení praní.
    • Drobná vada na kráse - pro starší uživatele by popisky s programy mohly být v češtině (stačil by přelep). Co mě zklamalo - hlučnost. Porovnávám s 10 let starým Electroluxem, rozdíl mezi nimi (7 dB) jde opravdu hodně znát.

Celkový dojem z této pračky = dobrý poměr cena/výkon, za méně peněz opravdu kvalitní kousek. Zatím tedy spokojenost s pračkou - prádlo vypráno kvalitně, téměř suché. Na tu hlučnost se dá zvyknout.

• Pere.
    • Pocitově šmejd.

Po Samsungu co nám po cca 6ti letech odešel jsme chtěli zůstat věrni značce, protože sloužila dobře.
    U nového modelu je zjevně šetřeno na materiálu, panty z plastu, tenčí plechy, nepůsobí jako kvalitní kousek. Nekoupil jsem Miele, přesto bych čekal víc. Uvidíme jak dlouho vydrží...

• , zakoupeno v OKAY.cz

Pračku jsme vybrali na základě Dtestu a kladných recenzí, zatím jsme spokojeni.

• Výborná pračka

Nejsou problémy, určitě skvělý výrobek