Electrolux EWS 1277 FDW

bílé
Počet programů

• , zakoupeno v elektro-ELPOS.cz

• - úžasně tichá
    • - bezprolémově přeprogramovatelná - do všech programů jde zasáhnout a poupravit jejich parametry (délka, rychlost, teplota, ...)
    • - zvuk na konci je příjemný, opakovaně zvoní (asi 3x) v intervalu několika minut

Vybírali jsme opravdu hodně dlouho, po pročtení stovek recenzí jsme se nakonec rozhodli pro tento typ (Electrolux EWS 1277 FDW). Původní pračka LG s podobnými funkcemi nám odešla po 16 letech (ložisko, jinak přestože jela skoro denně, tak vypadala jako nová). Proto jsem původně chtěli zase LG, ale většina současných typů trpí přílišným šetřením vody - občas i někdo psal o špatně vypraném prádle nerozpuštěném pracím prášku, atd. A těch recenzí bylo tolik, že jsme nakonec LG úplně vyřadili z výběru.

Naše nová Electrolux EWS 1277 FDW je jedním slovem SKVĚLÁ. Zatím jsme vyzkoušeli větší část programů a neobjevili jsme v ničem žádný problém. Je opravdu VELMI TICHÁ :)

Drobnost co se týká instalace - je potřeba (jako i každou jinou pračku) nejprve vyvážit. No..., nožičky mají plastovou hlavu na 30mm klíč (šroub tuším M8). Jde s tím velmi ztuha šroubovat, měl jsem obavu abych ten plast neztrhnul... A mají velmi nízký profil (3-4 mm), takže běžným klíčem 30mm (bývá tlustý 5-7mm) se to seřizuje na podlaze dost těžko (nejde strčit normálně pod pračku). Doporučuji nejprve tedy pračku naklonit a nohy vyšroubovat o pár mm, pak ji teprve usadit a vyvažovat. :)

• Dobře se hodí do panelovýho bytu

Pračku jsme koupily na doporučení známých. Pračka vyprala pětkrát a zatím vše podle očekavání. Výrobce by měl na převlečné matce na přípojné hadici na vodu mít delší závit. Śpatně řešen. Musel jsem použít přívodní hadici ze staré pračky. Jinak produkt doporučuji.

• velký objem bubnu
    • přijatelná hloubka i do menšího prostoru
    • popis programů v češtině
    • přehledný displej
    • pěkný design

Ke koupi této pračky jsem se rozhodla na základě předchozích recenzí. Popis produktu nabízí přehledné a vyčerpávající informace. Pračka plně splňuje moje očekávání. Příjemně mě překvapila variabilita programů a možnost zkracovat délku praní, když máte "naspěch". Vlhkost prádla po vyprání závisí na materiálu a počtu otáček. V zásadě je vlhké až téměř suché. Hodí se do větší rodiny, ale vzhledem k tomu, že nabízí prát i přikrývky a nebo pouze 2 kg prádla, využijí ji i jen dva lidé.

Způsob plnění
Barva
bílé
Počet programů

ELECTROLUX EWS1277FDW

Předem plněná pračka ELECTROLUX EWS1277FDW v energetické tříde A+++ a v úzkém provedení. Díky kombinaci malé hloubky a velké kapacity až na 6,5 kg prádla může tato pračka vyprat náplně pro celou rodinu, zatímco vám umožní maximálně využít místo. Pračka EWS1277FDW má extra velký plnící otvor pro snadné vkládání prádla. Pro účinné a prakticky neslyšné praní prádla je pračka EWS1277FDW vybavena energeticky úsporným, profesionálním invertor motorem značky Electrolux. Výhodou je panel s českými popisky.

Invertorový motor - 10 let záruka.

Vlastnosti

• Náplň prádla: 6.5 kg
  • Maximální rychlost odstřeďování: 1200 ot./min.

Program pro hedvábí

Prací programy: vyp / zap, bavlna, bavlna ekonomický, syntetické, jemné, vlna plus, peřiny, lehké sportovní, rychlý, džíny, máchání, odstředění/vypouštění, spodní prádlo, hedvábí, závěsy

Kontrola vyvažování náplně v bubnu

Technologie Fuzzy Logic, reaguje na množství náplně

Zpožděný start

Protipěnový systém

Invertor motor Motor vyniká nízkou provozní hlučností a dlouhou životností bez zásahu servisu. Jde o třífázový elektronicky řízený motor bez uhlíků – komutátoru.

Dětský bezpečnostní zámek

Nožičky: 4 nastavitelné nožky

Napouštěcí hadice s ochranou Aqua Control

Barva ovládacího panelu Bílá

Barva Bílá

Max. rychlost odstřeďování (ot./min.) 1400

Materiál nádrže Carboran

Technologie praní Eco ventil

Funkce výběr teploty, výběr otáček, My Favorites, časový manažer - možnost zkrácení pracího cyklu, časový manažer - možnost prodloužení pracího cyklu, předpírka, snadné žehlení, zpožděný start, extra máchání, start/pauza, zap./vyp.

FuzzyLogic - množstevní automatika Ano

Typ plnícího otvoru Velký plnící otvor

Energetický informační list

Čistá hmotnost (kg) 62.5

Výška balení (mm) 900

Šířka balení (mm) 640

Hloubka balení (mm) 560

Čisté a suché oblečení, tiše a účinně

Pro účinné a prakticky neslyšné praní prádla je tato pračka se sušičkou vybavena energeticky úsporným, profesionálním invertním motorem značky Electrolux.

Nejlepší péče o vaše oblečení – automatické nastavení cyklu podle vloženého prádla

Inteligentní systém OptiSense automaticky přizpůsobí prací cyklus objemu náplně.

Dokumenty

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• nízká hlučnost (13)
  • jednoduchá obsluha (9)
  • funkce (5)
  • spotřeba energie (3)
  • design (3)

• - neuvěřitelně tichá
      • - prádlo vždy vyprané, vyždímané
      • - pro pračku jsem se rozhodla, protože jsem do panelákové koupelny potřebovala slim verzi
      • - trvala jsem na předním plnění, vrchem plněné pračky mě osobně přijdou opravdu nevzhledné a koupelnu hyzdící
      • - oslovila mě možnost úpravy času (což často využívám dle časových možností a znečištěnosti prádla)
      • - asi nemám nic

Pračku jsem zakoupila 01/2014, tzn. za měsíc mám pračku 4 roky a nemám k ní stále žádnou výhradu.

Pračka je neuvěřitelně tichá, nemám problém prát v paneláku v noci, přes jedny dveře není téměř slyšet, nejhlučnější je, pokud bouchá zip od mikiny o skleněná dvířka. Na tichosti spotřebičů si zakládám (po zkušenosti s myčkou BEKO, kdy jsem měla pocit, že nám někdo bourá kuchyň).
      K vypranému prádlu nemám výhrady, čisté, vymáchané, vyždímané.

Hojně využívám odložený start, abych ráno vytáhla čerstvě vyprané prádlo a neleželo tam půlku noci.
      Také time manager je skvělý. Načichlé prádlo z restaurace nechci nechat máchat 2 hodiny, naopak špinavé oblečení od koní chci vyprat pořádně, tak čas přidám.
      Programů má tak akorát, ani nevyužiju všechny.
      Pozitivně hodnotím české popisky.
      Celé ty 4 roky funguje bez zásahu a poruchy, byť máme poměrně tvrdou vodu. Ovládání intuitivní, návod jsem nikdy nečetla.

Pračka byla skutečně dobrá volba. Pořídila bych si ji znovu. Po přestěhování do domu budu akorát vybírat ne-slim verzi.

Bez jediné výhrady dopručuji!!!

• Výběr programů
      • funkce time manager
      • - pračka zakoupena v roce 2013
      • - v roce 2016 porucha těsně po záruce - oprava za 3500 Kč (nutné vyměnit elektroniku - nefungoval display)
      • - v roce 2017 další porucha - oprava za 5300 Kč (nutné vyměnit jinou elektroniku - nefunguje motor)

- velké zklamání, od této značky jsme čekali víc (pereme běžně- čtyřčlenná domácnost)

• , zakoupeno v elektro-ELPOS.cz

• popis programů v češtině
      • přehledný displej
      • pěkný design

• , zakoupeno v KASA.cz

• tichá, velmi dobře pere, snadné a intuitivní ovládání
      • zatím nic

krátká doba na vyzkoušení tohoto konkrétního modelu, nicméně s předchozí pračkou elektrolux jsem byla velmi spokojena, tedy nebyl důvod přecházet a hledat jinou značku

• , zakoupeno v EURONICS

• Pere dobře, není hlučná. Tento typ pračky má české menu, což je příjemné. Ovládání bez potíží, zvládla jsem i bez návodu. Má i aqua stopovou hadici (ochrana proti vytopení). Navíc je A+++.
      • Snad jen poznámka, že se jedná o výrobek Made in Italy.

Hledala jsem úzkou pračku vhodnou do menších koupelen. Vsadila jsem na zn. Electrolux protože si myslím, že je kvalitní a vydrží (dala jsem na doporučení 2 lidí z mého okolí, kteří tuto značku také mají). S pračkou jsem spokojena a věřím, že to byla dobrá volba.

• , zakoupeno v EURONICS

Tichý motor, pěkný display, dobré funkce, praktický vnější rozměr

• , zakoupeno v EURONICS

• Pračka má prostorný buben.
      • Pere potichu a při ždímání se ani nehne.
      • Jednoduché ovládání v češtině.
      • Při ždímání na 1200 otáček je prádlo poměrně dost zmačkané.

vejde se do malých koupelen a přitom je objem bubnu srovnatelný s klasickou velikostí praček.
      Zatím jsme spokojeni, až čas ukáže, jaký to byl kup.

Používám týden- zatím spokojenost