AEG Lavamat 85275XFL

• hezká
    • jednoduchá
    • vrchní desku do nerezu
    • jinak nevím

Co bych asi tak mohla chtít od pračky? Pere dobře, vypadá dobře, má celkem jednoduché ovládání, je tichá, prostě uvidíme časem.

• , zakoupeno v ELEKTROCB.CZ

• velmi úsporná
    • pěkný design
    • tichá

Hledala jsem náhradu za předešlou velmi kvalitní pračku LG, která bez problémů sloužila téměř 8 let. Vzhledem k rekonstrukci kuchyně jsem se rozhodla ji prodat a pořídit energeticky úspornější výrobek. Rozdíl ve spotřebě elektřiny je jediný rozdíl, parametrově byla "bejvalka" stejná, dokonce měla prostornější buben a mnohem lépe odstřeďovala.
    Programování nové AEG je dobře pochopitelné, uvítala jsem možnost zkrácení programů, které jsou jinak neúnosně dlouhé.
    Pere velmi dobře, prádlo mi připadá jasnější než z pračky předchozí.
    Odtřeďování mne zklamalo. Prádlo je dobře odstředěné jen u programu bavlna, u ostatních programů se stává, že jsou některé kusy prádla skoro suché a z jiných ždímám vodu.
    Cena odpovídá kvalitě. Alespoň doufám, protože pračka je Made in Italy a s tím mám špatnou zkušenost. Tohle vědět, volila bych jiný výrobek.

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• stabilní při ždímání
    • moderní vzhled
    • rozměry a váha pračky (skladná a lehká)
    • kvalita zpracování
    • dostatek pracích programů včetně páry
    • odložený start
    • přehledný displej
    • dětská pojistka
    • ukazuje zbývající čas praní
    • přihrádka na hlavní prací prášek je až vlevo

S pračkou jsem spokojená, pere velmi dobře, vypadá skvěle. Určitě bych si ji pořídila znovu. Doporučuji.

Způsob plnění
Třída účinnosti odstřeďování
B
Odložený start
Displej

Předem plněná automatická pračka AEG L85275XFL v energetické třídě A+++ zaručuje opravdu nízkou spotřebu energie a vody a tím šetří nejen životní prostředí, ale také vaše peníze. Bez ohledu na velikost náplně či choulostivost prádla vypere pračka ProTex se stříbrným certifikátem Woolmark všechno vaše prádlo tím nejšetrnějším způsobem. Její jemný buben XXL zajišťuje šetrné zacházení, zatímco inteligentní systém OptiSense seřizuje programy podle hmotnosti náplně, aby se vaše oblečení nikdy nepralo příliš dlouho. Profesionální vzhled této pračky AEG L85275XFL v sobě kombinuje funkčnost s vynikajícím designem – je vybavena velmi kvalitním, odolným pláštěm z nerezové oceli a kovovým knoflíkem. Díky speciálnímu izolačnímu systému je chod pračky Silent System obzvláště tichý.

Technické údaje

Vlastnosti:

Barva ovládacího panelu Nerez s úpravou proti otiskům prstů

Barva Nerez ocel a úprava proti otiskům

Max. rychlost odstřeďování (ot./min.) 1200

Materiál nádrže Carboran

Technologie praní Eco ventil

Funkce zpožděný start, start/pauza, extra máchání, úspora času, výběr teploty, výběr otáček, skvrny/předpírka, zap./vyp.

FuzzyLogic - množstevní automatika Ano

Ostatní:

EAN kód produktu 7332543218059

Kód produktu (PNC) 914 530 802

2zákazníci nedoporučují produkt

• Po ani ne 3 letech odešla ložiska. Musí se vyměnit celá prací jednotka, která stojí cca 6 tis. Kč. Před touto pračkou jsem měla Bosch a kvalita pračky se nedá srovnávat.

nedoporučuji

• , zakoupeno v ELEKTROCB.CZ

• velmi úsporná
    • pěkný design
    • tichá

Pere velmi dobře, prádlo mi připadá jasnější než z pračky předchozí.

• objem
    • design (nerez vypadá fakt dobře, velký display,...)
    • tichá
    • kvalita zpracování (posuzuji pouze tu zvenku)
    • velká dvířka, dají se otevřít až na 180st
    • vypere
    • možná cena
    • spoustu zbytečných funkcí které musíte zaplatit

Krásná pračka, nehyzdí interiér. Objem bubnu paráda, toto je k nezaplacení. Tichá, velká kysna, dvířka se dají otevřít až na 180st.

Klasický program je cca na 2,5-3h (ke konci programu na počítadle ubíhají rychleji)

Má opět spoustu zbytečných programů (používáme pouze asi tři programy - klasiku, ždímání, máchání).

Zbytečně vysoké otáčky ždímání (používáme pouze 800-1000). Neznatelný rozdíl při vyšších otáčkách.

Páru jsem nepochopil k čemu v pračce je. Program refresh nemá očekávaný výsledek,...

Zkrátka spousta na papíře krásně znějících funkcí, ale v reálu jsou k ničemu (ale důležité je, že je zaplatíš nééé?!?:-)

Velký display je také pouze pozlátko. Na praní vliv nemá (ale na cenu ano:-))......

To důležité je kvalita. A tu zatím (cca 1,5roku) pračka rozhodně má !!!!

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• stabilní při ždímání
    • moderní vzhled
    • rozměry a váha pračky (skladná a lehká)
    • kvalita zpracování
    • dostatek pracích programů včetně páry
    • odložený start
    • přehledný displej
    • dětská pojistka
    • ukazuje zbývající čas praní
    • přihrádka na hlavní prací prášek je až vlevo

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Zvažoval jsem, zda připlatit 3.500 Kč na tento model nebo zůstat u vyzkoušeného modelu 60260MFL (byl výtečný).
    • Nakonec jsem připlatil a nelituji.
    • Při ždímání/odstřeďování hluk 64dB. Vibrace při ždímání nepostřehnutelné.
    • Dokonalá technicky i designově. 10 let záruka na motor.
    • Prádlo je skoro suché.
    • Už by mohla snad jen umět skládat suché prádlo a žehlit košile.

Super!

• , zakoupeno v Obchody24.cz

• standardní výkon
    • Pára je pouze u dvou programů

Slušná pračka za rozumnou cenu, ovšem označení parní pračka je trochu zcestné - pára nelze použít k normálnímu praní, pouze k odstranění mačkání nebo oživení prádla po jednodenním nošení.

• , zakoupeno v EURONICS

• Pračku jsme si vybrali na základě své předchozí dobré zkušenosti s výrobky fy AEG. Pračka obsahuje všechny technologie nutné k modernímu způsobu očisty všech druhů prádla i těžších textilií. Oceňujeme i nerezový, odolný povrch pláště pračky.
    • Prozatím nevím o žádných "proti".

Tichá pračka, dostatečné možnosti výběru pracích programů. Intuitivní ovládání zvládne i netechnicky vybavená žena. Avšak i muži "fajnšmekři" jsou potěšeni ovládáním pračky a bohatým panelem.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Neuvěřitelně tichý chod
    • Dobre sedi (nepohybuje se, nevibruje apod.)
    • Velky objem pradla (7 kg)
    • Diky programovani prani lze ihned pridat pred i za hlavni prani dalsi ukony, a to i opakovane (predpirku, odstranovani skvrn, dalsi machani apod.)
    • Oproti standardnim rozmerum pracek je o 10 cm mene hluboka

Spicka ve sve tride, rozhodne doporucuji.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• Tichá a úsporná pračka. Zatím ji používám 2 týdny, takže zatím jsem žádný problém neměla.
    • Pračka nemá možnost praní na 70 stupňů, ale předpokládám, že se bez tohoto programu snadno obejdu.

V porovnání s 10 let starou pračkou má tato co se týče spotřeby energie a vody skoro jednou tolik nižší náklady.